Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
24 декабря 2013     
Всего вопросов: 72

Результаты работы Министерства доходов и сборов за год существования

Міністерство доходів і зборів України спільно з правовим порталом ligazakon.ua 24 грудня 2013 року з 16:00 до 17:00 провели онлайн-конференцію на тему: "Результати роботи Міністерства доходів і зборів за рік існування"

На вопросы отвечали:

Олександр Вікторович Клименко, Міністр доходів і зборів України

 
 
24.12.2013, 17:41,   Марина

Я позвонила в информационную службу поддержки Миндоходов с конкретным вопросом. А ответили мне довольно хамски, дали почувствовать мою некомпетентность. Обучаете ли вы сотрудников приветливости в общении с налогоплательщиками. После разговора захотелось выпить.

Александр Клименко

Відповіді на запитання суб"єктів господарювання та громадян за телефоном надаються працівниками Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі-ІДД Міндоходів). Наказом ІДД Міндоходів затверджено  "Правила спілкування працівників Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів з суб"єктами господарювання та громадянами" (далі – Правила спілкування) та зобов"язано працівників, які надають інформаційно – довідкові послуги (далі-працівники контант-центру), дотримуватися вимог Правил спілкування.

Працівники контант-центру при наданні інформаційно-довідкових послуг повинні керуватися такими принципами:

оперативності – швидкість реагування на запитання та надання необхідної інформації;

лаконічності – надання чітких (однозначних), уніфікованих та змістовних відповідей на запитання;

доступності – відповіді на запитання мають бути зрозумілими незалежно від їх складності та тематики;

компетентності – надання повної інформації з питань оподаткування незалежно від складності та видів запитань (крім інформації, оприлюднення якої обмежене вимогами законодавства);

конфіденційності – право суб"єктів господарювання та громадян не розголошувати своє ім"я, назву підприємства (установи, організації) та його (її) реквізити;

ввічливості і доброзичливості – поведінка працівників під час надання інформаційно-довідкових послуг та опрацюванні Інформації грунтується на основі взаємної довіри, поваги, толерантності та дотримання високої культури спілкування.

Керівництвом ІДД Міндоходів здійснюється постійний контроль за дотриманням Правил спілкування працівниками контакт-центру. Телефонні розмови записуються технічними засобами. З метою прослуховування розмови просимо повідомити номер телефону, на який було залелефоновано, дату звернення та номер телефону, з якого було здійснено дзвінок.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 16:33,   Вадим
Здравствуйте,Александр Викторович. Скажите, пожалуйста, будет ли создана в Украине финансовая полиция или правительство отказалось от создания такой структуры? Будет ли повышение минимального размера должностного оклада служащего министераства?Заранее благодарен.
 
24.12.2013, 15:56,   Ігор Васильович

Чи буде зменшена кількість податків та зборів починаючи з 01.01.2014 року? Якщо так то які? Дякую

Александр Клименко

Відповідно до пункту 4.4 статті 4 Податкового кодексу установлення і скасування податків та зборів, а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до цього Кодексу Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними, міськими радами у межах їх повноважень, визначених Конституцією України та законами України.

Міністерство доходів і зборів України має намір у 2014 році домогтися зменшення кількості податків у країні до дев"яти-десяти, тоді як сьогодні їх понад 20. Насамперед, скорочуватися будуть неефективні податки, у тому числі з точки зору складності їх адміністрування.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 15:40,   Олег Володимирович

Подвійне опадаткування. Чому ДПІ у Деснянському р-ні м.Києва ВИМАГАЮТЬ другий раз платити з сумм Роялті податки з платника Единого податку на 2 групі оподаткування? Припускають грубі порушення законодавства при перевірках? Можу навести не один приклад. Такі дії неприпустимі ні для "Таможеного союзу", ні для "Европейского союзу". Не хочеться взагалі після цього працювати в малому бізнесі.

Александр Клименко

Відповідно п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку є для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

При цьому, згідно Закону України "Про авторське право і суміжні права" автором визнається фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір, і тому роялті виплачується саме фізичній особі, а не фізичній особі - підприємцю.

Зазначені вище доходи згідно п. 164.2 ст. 164 ПКУ включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Пунктом 170.3 ст. 170 ПКУ визначено, що роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів. Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь дивідендів, є емітент корпоративних прав або за його дорученням - інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). Такі доходи остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 15:27,   Вова
почему с каждым реформированием налоговой,профессионалов в ней остаётся всё меньше?
 
24.12.2013, 14:45,   Зоя

Будет ли применяться с 01.01.14 г. новая форма налоговой накладной, проект которой с 14.11.13 г. висит на сайте Миндоходов? Утверждена новая форма реестра налоговых накладных, новая отчетность по НДС и другие приказы, а по налоговой накладной приказа нет. - Продолжать использовать старую форму?

Александр Клименко

Відповідно норм Податкового кодексу України (ст.46.6), якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 14:44,   Игорь
Недавно в США прошли слушания о нарушении закона США о коррупции за рубежом со стороны Alfred C.Toepfer International Ukraine Ltd (ACTI Ukraine). Согласно обвинениям, в 2002-2008 годах ACTI Ukraine совместно с Alfred C. Toepfer International G.m.b.H. выплатили почти $22 млн третьим лицам для передачи взяток украинским чиновникам с целью возмещения НДС на общую сумму свыше $100 млн. В компании признали свою вину и согласились выплатить штраф. Что вы думаете по этому поводу?
 
24.12.2013, 14:12,   ПЕТРО
Вельмиповажний Олександре Вікторовичу!Прокоментуйте будь-ласка, підписанний Вами Наказ Міндоходів №780 від 10.12.13. В ньому Ви розписали, якими методами виконати дохідну частину бюджету за весь рік на протязі грудня 2013 року і до чого це може призвести на Вашу думку.
 
24.12.2013, 13:40,   Валентин

Почему на 0800501007 отвечают вибачте выдповідь в Единій базі відсутня і так по каждому вопросу? Я сам могу посмотреть едину базу.

Александр Клименко

З метою забезпечення якісного надання відповідей на запитання суб"єктів господарювання та громадян та уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового та митного законодавства, працівники Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів надають виключно уніфіковані відповіді з Бази знань та самостійно не коментують нормативно-правові акти.

Порядок формування та підтримки в актуальному стані Бази знань визначає механізм підготовки проектів відповідей на запитання суб"єктів господарювання та громадян, їх погодження з відповідними структурними підрозділами Міндоходів та затвердження Міністром доходів і зборів України або першим заступником Міністра, або заступником Міністра відповідно до розподілу обов"язків. З метою підтримки Бази знань в актуальному стані у разі внесення змін до нормативно-правових актів з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосування електронного цифрового підпису та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на Міністерство доходів і зборів України, у відповіді вносяться відповідні зміни та перезатверджуються. На період погодження та затвердження  уніфікованих відповідей в Базі знань розміщується тимчасова відповідь наступного змісту: " Вибачте, на дане запитання відповідь в Базі знань на даний час відсутня."

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 13:22,   Валерий
1. Зачем Миндоходов при проверках прописывает в актах несуществующие обязательства, на них начисляет штрафы, нарушает законодательство Украины? (вопрос риторический) 2. Какую ответственность несет инспектор, руководитель структуры Миндоходов за неправильные выводы, сделанные в актах, уведомлениях - решениях? 3. Как ЛИЧНО ВЫ реагируете на выявленные (установленные судом) нарушения работников налоговой по незаконному доначислению обязательств и штрафов? 4. Зачем должностные лица и работники налоговой продолжают доначислять налоговые обязательства, применять штрафы, ПРОДОЛЖАТЬ ПИСАТЬ АПЕЛЛЯЦИОННЫЕ И КАССАЦИОННЫЕ ЖАЛОБЫ в отношении операций, по которым есть судебная практика в пользу налогоплательщика, тратя на это денежные и временные ресурсы государства в первую очередь (работники налоговой, работники судов, судьи)? Все исполнители понимая глупость действий ссылаются на руководство, коим являетесь ВЫ. 5. Как происходит обобщение судебной практики в ведомстве, и как это обобщение используется на практике?
 
24.12.2013, 12:48,   МАЙДАН
Когда закончится беспредел со стороны налоговой по поводу насильной подписки на Налоговый курьер и Вестник Миндоходов. Почему при проведении документальных проверок Вашими сотрудниками в устном порядке требуется уплата штрафних санкций от 200 тыс грн. и больше, в зависимоти от доходов за проверяемый период, даже если ОНИ не нашли ни каких нарушений(требуют самим их ПОДСТРОИТЬ на определенную суму)
 
24.12.2013, 12:41,   Людмила Александровна

Здравствуйте! Александр Викторович, как сертифицированный аудитор, читая акты проверок налоговой у своих клиентов, я все больше удивляюсь и ужасаюсь растущему беспределу наших налоговиков в выставлении предприятиям неправомерно начисленных штрафных санкций в "космических" размерах. Последняя, предновогодняя "тема" - безосновательно снимают всем и все бюджетное возмещение по НДС. Будут ли когда либо налоговики сами соблюдать НКУ и ст. 19 Конституции Украины?

Александр Клименко

В ходе проверок плательщиков по выявленным сомнительным операциям с контрагентами подразделениями Миндоходов анализируется содержание таких операций по предоставленным плательщиками документам. Если первичными документами не подтверждаются данные отображенные в налоговых декларациях, в частности по НДС, то уменьшается налоговый кредит.

В случае несогласия плательщика с выводами, фактами или данными акта проверки возможно использование процедур подачи возражений на акт проверки, обжалования принятых решений – уведомлений. Все процедуры четко регламентированы.

При организации проверочной работы, описании установленных нарушений, обязательно учитываются изменения в действующем законодательстве, в частности, к Гражданскому кодексу в части признания сделок недействительными, а также судебная практика.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 12:38,   Один ЧП

Когда будет убран верхний порог дохода для начисления единого социального взноса? Сейчас с сумм свыше порядка 20 тыс.грн. указанный взнос не уплачивается. Это чтобы получатели таких доходов не подорвались от непосильных выплат?

Александр Клименко

Частиною 1 статті 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" визначено, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (з 1 грудня 2013 року - 20 706 гривень).

Збільшення максимальної величини бази нарахування єдиного внеску приведе до дисбалансу бюджету Пенсійного фонду України, збільшиться видаткова частина бюджету Пенсійного фонду в частині пенсійного забезпечення, що в свою чергу вплине на податкову навантаженість  платників єдиного внеску та призведе до зменшення надходжень єдиного внеску, що може негативно позначитись на бюджеті Пенсійного фонду України і потребує визначення компенсаторів таких втрат.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 12:28,   Ольга

Добрый день, Александр Викторович! Если я правильно поняла, введение в 2014 году всеобщего декларирования доходов граждан откладывается? Если да, почему? В целом какие нововведения ожидаются в следующем году в части налогообложения доходов физических лиц?

Александр Клименко

Большой и важной задачей является всеобщее декларирование доходов граждан. Данный процесс затрагивает достаточно широкий круг лиц. И, как в любом процессе, в администрировании налогов есть свои сложности, которые необходимо сначала обсудить, вынести на дискуссию, получить обратную связь от предпринимателей, граждан, и тогда принимать решение по срокам ввода и оптимальным моделям. Мы не откладываем данный процесс, мы движемся в рамках озвученного алгоритма.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:51,   фермер

У відповідності з п.308.6.2 (б) ПКУ реєстрація сільськогосподарського товаровиробника платником податку скасовується у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень статті 301 цієї глави. При цьому такий платник податку зобов'язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення.
Чи має право податковий орган на підставі вищезазначеної норми ПКУ визнати сільгосппідприємство - платника ФСП платником податку на прибуток на загальній системі оподаткування та провести донарахування податку на прибуток за весь період перевірки?
Чи має обов’язок платник податків перейти до сплати податку на прибуток, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення, якщо він не погодився з висновками, викладеними в акті перевірки, та розпочав процедуру адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення?

Александр Клименко

Відповідь на це запитання не належить до компетенції Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:48,   Вера

Банки зобов'язані контролювати, при виплаті заробітної плати, суму єдиного внеску, яка повинна становити не менше 1/3 суми коштів для виплати з/п. Питання: 1/3 суми ЄСВ повинна відповідати тільки нарахуванням "на заробітну плату", чи на всі разом "на заробітну плату" та "з заробітної плати"?

Александр Клименко

Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 року № 453 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134 (далі – Порядок), регулює механізм прийняття банками грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати

Відповідно до пункту 2 Порядку, банківські установи приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Пунктом 3 Порядку передбачена Довідка-розрахунок, яка складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 та в обов'язковому порядку погоджується органами доходів і зборів.

Відповідаючи на Ваше питання 1/3 суми єдиного внеску повинна відповідати тільки нарахуванням "на заробітну плату".

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:32,   Николай

На каком основании сельхозпроизводителям НДС доначисляют к уплате в бюджет, если занижение НДС выявлено по скорочений декларации (спец. режим)??? Ведь по такой декларации отсуствует налоговое обязательство (согласно определения такого понятия по НКУ), что также делает нелогичным применение штрафов согласно п. 123.1 НКУ. Когда будет приведена соотвествующая обощающая налоговая консультация Миндоходов по этому вопросу к норме Закона?

Александр Клименко

Спеціальний режим оподаткування у сільськогосподарській галузі передбачає, що сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства.

Таким чином, не підлягає сплаті до бюджету та залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства сума ПДВ, яка самостійно нарахована ним при постачанні власне вирощеної с/г продукції та визначена у відповідній декларації (з позначкою "0121"/"0122"/"0123").

Якщо сільськогосподарським підприємством – суб"єктом спеціального режиму оподаткування самостійно виявлено помилки, які призвели до заниження податкових зобов"язань, то сільськогосподарське підприємство має право виправити такі помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку (з позначкою "0121"/"0122"/"0123").

Суму занижених податкових зобов"язань з ПДВ таке сільськогосподарське підприємство зобов"язане перерахувати на окремий (спеціальний) рахунок для подальшого цільового використання. При цьому, суму штрафних санкцій за заниження податкових зобов"язань з податку на додану вартість сільськогосподарське підприємство зобов"язане перерахувати до державного бюджету.

Якщо за результатами перевірки застосування спеціального режиму оподаткування контролюючим органом донараховано податкові зобов"язання з ПДВ, штрафні санкції та пеня, то всі такі платежі підлягають перерахуванню сільськогосподарським підприємством до бюджету.

Відповідна податкова консультація знаходиться в Базі знань на офіційному сайті Міністерства.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:22,   Николай

1. Почему при проведении документальных проверок Вашим сотрудникам внутренним документом доведен план доначислений основного платежа (как по плановым, так и внеплановым проверкам) 250 тыс грн. и 500 тыс. грн. в зависимоти от доходов за проверяемый период (Днепропетровская обл.)? Получается, если попал на внеплановую проверку, значит отдай последние штаны? А если учесть надуманные поводы для внеплановой проверки (неполное предоставление документов по запросу согл. пп. 78.1.1 ПКУ, что противоречит формулировке самого пп. 78.1.1), то становится совсем невесело. 2. Когда наконец будет отменен НДС и заменен налогом с оборота? Сколько можно давать работу конвертационным центрам и при этом драть три шкуры с честных плательщиков НДС?

Александр Клименко

Відповідь на перше запитання не належить до компетенції Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування

Щодо другого запитання зазначимо таке.

Що стосується заміни ПДВ податком з обороту, то податок на додану вартість є універсальним непрямим податком на споживання, одним із видів загальної категорії "непрямі податки", до якої також відносяться податок з обороту та податок з продажу, в той же час ПДВ є більш прогресивним в порівнянні з податком з обороту та податком з продаж, які мають обмежену податкову базу.

Відповідно до чинного законодавства податок на додану вартість є податком на споживання товарів (послуг) на митній території України і платником його виступає кожний суб"єкт (юридична чи фізична особа), який є споживачем цих товарів (робіт, послуг) незалежно від факту походження товарів. Споживачі за умови реєстрації їх платниками цього податку мають право відшкодувати свої витрати по сплаченому податку за рахунок податку, отриманого з покупця.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:16,   Один ЧП

Расскажу Вам историю, как я попробовал быть национальным экспортёром. Продал свою продукцию за рубеж, по договору, валюта пришла на счёт, легально открытый специально для такого случая в украинском банке. Я моментально "попал" на штраф от налоговой. Оказывается! Договора и счёта мало. Надо ещё подтвердить _законность_ получения денег. А для этого нужно в 90-дневный срок предоставить акт выполненных работ. Покупатель меня с трудом понял - какую такую бумажку я от него хочу. Но ладно, оформили, выслали почтой. Письмо шло четыре месяца. 120 дней. Мне даже не интересно чья почта виновата - ураинская или той страны. Просрочка составило около 30-ти дней. Пеня за это время набежала около 10%. Что бы Вы порекомендовали в этой ситуации: 1. Уйти в тень и не огорчать больше миндоходов просрочками актов выполненных работ? 2. Перестать продавать продукцию на экспорт?

Александр Клименко

У сферах валютного регулювання та податкових відносин  держава згідно зі ст.19 Господарського кодексу України здійснює контроль і нагляд за додержанням суб'єктами господарювання вимог валютного законодавства та податкової дисципліни.

У відповідності зі статтею 20 цього Кодексу права та законні інтереси кожного суб'єкта господарювання та споживача можуть бути захищені, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів.

Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 11:05,   Один ЧП
На сайте Миндоходов была статья о том, что значительно упрощён процесс сдачи отчётов - наконец-то мы дождались системы подачи отчётов в электронном виде. Но! _Отнести_ отчёт в налоговую - это не проблема. Теперь просто бумажку заменили программой+эл.почтой. Главная головная боль осталась - заполнить все эти безразмерные таблички показателями с невнятными методиками расчёта. Из той же статьи - мол, по оценкам, для бухгалтера сократилось время на налоговые процедуры со скольки-то там часов до четырёхсот с чем-то. А не много ли? Сколько тратит европейский бухгалтер на отчётность для контролирующих органов? Когда украинская финансовая отчётность будет приведена в рамки здравого смысла?
 
24.12.2013, 10:58,   Ольга

Чи може підприємство, яке являється субєктом спец. режиму оподаткування податком на додану вартість, використовувати кошти зі спец.рахунку по ПДВ на погашення відсотків по кредиту,який було отримано на поповнення власних обігових коштів.

Александр Клименко

Вирішення питання, чи можна ті чи інші витрати оплатити за рахунок коштів зі спеціального рахунку, залежить від того, чи пов"язані ці витрати безпосередньо з веденням сільськогосподарської діяльності.

Так, за рахунок коштів, які акумулюються на спеціальному рахунку, можна оплатити:

– орендну плати за орендовані сільгоспугіддя, за умови що на таких угіддях сільгосппідприємство саме вирощує продукцію рослинництва (тобто якщо такі угіддя не передано, наприклад, в суборенду іншим особам);

– відсотки банкам за кредитами на придбання сільгосптехніки, за умови що така техніка використовується сільгосппідприємством для виробництва продукції рослинництва чи тваринництва та інші подібні витрати.

А ось оплата відсотків за кредит чи самого кредиту, який не мав цільового характеру не може здійснюватись зі спеціального рахунку.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 10:35,   Bалерій

Стратегічним планом розвитку Міндоходів на 2013-2018 рік передбачено, в рамках стратегічної ініціативи, створення системи мотивації персоналу ,яка базується на опатимальній комбінації матеріальних та нематеріальних стимулів.Чи варто це розцінювати як збільшення заробітної плати працівникам Міндоходів ,в яких заробітна плата "заможожена" з 2008 року,і які нематеріальні стимули впроваджуються для працівників Міндоходів в 2014 році

Александр Клименко

Во-первых, я хочу поблагодарить Валерия за то, что он знает, что Министерство имеет стратегический план на 5 лет. За то, что он ознакомлен и владеет терминологией.

Что касается заработной платы, то с 2008 года зарплата каждый год имеет небольшую, но тенденцию к росту. На мой взгляд, не всегда материальное благо, в  том числе зарплата, является основным стимулом мотивации работника.

В своей работе мы внедряем систему мотивации, и как пример такой системы могу привести непрерывное обучение. На мой взгляд, в сегодняшнем обществе невозможно получить знания только на уровне школы, университета, и с этим багажом творить и созидать. Обучение должно стать постоянной формой работы над собой и работы в коллективе. В Министерстве действуют программы, которые позволяют работнику постоянно повышать свой профессиональный уровень. И стратегическим планам предусмотрено совершенствование системы мотивации на протяжении 2014-18 г.г.

    Рейтиг (-1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 10:32,   ФЕРМЕР

На сегодня существует негативная практика применения контролирующими органами норм налогового законодательства относительно сельскохозяйственных предприятий.
Сельхозпроизводители для осуществления своей деятельности используют собственные и арендованные основные фонды, в том числе земельные участки.
На сегодня позиция налогового органа однозначна: если договор аренды земельного участка не прошел государственную регистрацию, продукция, произведенная на таких землях, не является сельхозпродукцией.
Как следствие, предприятие - плательщик фиксированного сельхозналога (ФСН) и спецрежима по НДС, теряет право на применение указанных спецрежимов. При этом, налоговым органом предприятиям доначисляется налог на прибыль за весь проверяемый период , а налоговые обязательства по НДС переносятся из сельхоздекларации в декларацию по НДС, по которой осуществляются расчеты с бюджетом.
Речь идет о миллионных доначислениях, следствием которых, как правило, становится уголовное преследование.
Ввиду того, что существуют объективные обстоятельства, которые не позволяют сельхозпредприятиям своевременно провести госрегистрацию договоров: окончательно не сформирован Государственный земельный кадастр; недостаточное количество госрегистраторов на местах; прием на регистрацию не более 5-ти договоров в день; наследственные споры по земельным участкам и еще множество прочих факторов,
ПРОСИМ
Принять мораторий на лишение права сельхозпредприятий применять спецрежимы по ФСН и НДС, в том числе за весь период проверки ввиду неурегулированности норм земельного и налогового законодательства.

Александр Клименко

Основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

Земельні ділянки, згідно з пунктом 145.1 статті 145 Кодексу включено до першої групи основних фондів.

Належність земельної ділянки на праві власності чи оренди визначається відповідно до норм земельного законодавства України. Статтею 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (ст. 126 ЗКУ).

Отже, виникнення права власності чи користування земельною ділянкою пов"язане із державною реєстрацією відповідного правового акту, на підставі якого таке право надане.

Таким чином, стосовно земельних ділянок, що використовуються с/г товаровиробником – суб"єктом спеціального режиму сплати ПДВ, повинно бути оформлено або право власності, або право оренди у загальновстановленому порядку.

За відсутності належним чином зареєстрованого правовстановлюючого документа відповідна земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності чи на праві оренди в особи, яка фактично володіє такою ділянкою.

Тому сільськогосподарська продукція вироблена (вирощена) на земельних ділянках, стосовно яких не оформлені належним чином договори оренди, для цілей оподаткування податком на додану вартість в умовах спеціального режиму не може вважатися власне виробленою.

Разом з цим повідомляємо, що Міністерство доходів і зборів України вже неодноразово зверталось до Мінагрополітики з пропозицією врегулювати питання оформлення прав користування чи прав власності стосовно земельних ділянок, що використовуються сільськогосподарськими товаровиробниками.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 10:02,   Ганна, Маріуполь

Олександре Вікторовичу, чи вплинув Євромайдан на досягнення рівня показників за останній місяць, за які відповідає Миндоходів? Чи взагалі якось вплинув Майдан на роботу міністерства?

Александр Клименко

Министетво доходов и сборов работает стабильно. Необходимые сервисы как в таможенной, так и налоговой системе оказываются без сбоев. Наполнение государственного и местных бюджетов идет системно и ритмично. И, пользуясь случаем, еще раз хочу выразить слова благодарности предпринимателям и гражданам, которые выполняют свои обязательства.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 08:52,   Лера, Донецьк
Олександр Вікторович, коли буде дотримуватись діючого законодавства або змінено керівництво ДПІ Деснянського р-на м.Киева?
 
24.12.2013, 08:22,   Лена
Олександр Вікторович, мене цікавить питання розвитку персоналу вашого міністерства, а саме процесу підвищення кваліфікації. Чекаю відповіді. Дякую за увагу.
 
24.12.2013, 06:11,   Вє Лічний
Скільки дійшло і скільки зібрали?
 
23.12.2013, 20:37,   Шапокляк
Александр Викторович приходилось ли вам посещать налоговую инспекцию районного уровня без предупреждения, чтобы не успели навести лоск перед Вашим приходом. Советую посетить.Также советую заглянуть в кошториси видатків районніх(сільских) інспекції где отсутствуют статьи на канцтовары и др.первоочередные нужды.
 
23.12.2013, 17:30,   платник податків

Олександр Вікторович, скаржусь Вам на роботу Голосіївської та Святошинської ДПІ, оскільки працівники незаконно вимагають подавати звітність виключно в електронному вигляді, попередньо отримавши в сртифікаційному центрі ел. ключ. Це є грубим порушенням моїх прав як платника податків, оскільки згідно ст. 49.3 ПКУ я маю право як особисто так і поштою відправити свою звітність, оскільки не належу ні до великих і середніх СГД (згідно ст. 55 ГКУ). Також в ПКУ є ст. 49.10 згідно якої працівники ДПІ не мають права відмовляти мені в прийнятті належно заповненої звітності. Будь ласка вжийте заходи щодо усунення подібних вимагань з боку Ваших співробітників!!! Дякую!!!

Александр Клименко

Пріоритетним напрямком у розвитку партнерських стосунків між органами Міністерства доходів і зборів та платниками податків є подання звітності в електронному вигляді.

Так, відповідно п. 49.3 Податкового кодексу податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Обов"язковість подання податкової звітності до органів Міндоходів виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, запроваджено тільки для платників податків, що належать до великих та середніх підприємств (п. 49.4 ст. 49 Кодексу). Усі інші платники можуть надсилати звітність в електронній формі за власним бажанням.

Для втілення в життя електронного звітування в країні є всі передумови. Це і наявність комп"ютерної техніки у платників податків, розвинений ринок телекомунікаційних мереж, наявність Інтернету, розгалужена мережа провайдерів, конкурентна цінова політика розробників бухгалтерських програмних продуктів та  акредитованих центрів сертифікації ключів.

Важко уявити собі бухгалтера, який складає звітність користуючись не тільки рахівницями, а і калькулятором, згадаємо, якою гордістю для країни був перехід на електронні-обчислювальні машини, створювались інформаційно -обчислювальні центри з великими машинними залами, які зараз з успіхом замінює комп"ютерна техніка.

Не секрет, що подання податкової звітності в електронному вигляді вигідно обом сторонам – як самим платникам податків, так і органам Міндоходів. З одного боку, податківці отримують звітні документи, практично не витрачаючи часу на їх занесення  до електронних бази даних.

З іншого боку, і платники податків зацікавлені в процесі подання звітності в електронному вигляді: вона може бути передана до органів Міндоходів, так би мовити, "без відриву від виробництва", безпосередньо з офісу платника, без черг, без труднощів, що пов"язані з передачею звітності у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності. Крім того, податкова звітність автоматично перевіряється на наявність у звітних документах помилок, що дає платнику можливість виявляти і виправляти їх самостійно, до подачі звітних документів до органів Міндоходів.

В цілому спостерігається позитивна динаміка подання звітності в електронному вигляді і більшість платників податків з розумінням ставляться до переходу на звітування в електронній формі.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 17:30,   Віктор

23.12.2013 Олександре Вікторовичу, у мене питання стосовно неофіційної економічної діяльності.Садові, дачні будинки, котеджі, інші будівлі біля Києва ростуть як гриби, обертаються великі кошти за виконані будівельно-монтажні роботи.Чому цей сектор поза увагою податкових органів? Чому замовники, які використовують найману працю, не можуть бути на зразок податкових агентів. Чи є в планах міністерства залучити цю нишу до оподаткування через нормативні зміни.

Александр Клименко

Тіньова зайнятість (використання праці найманих осіб без укладання трудових угод) і тіньова зарплата – явища, що на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули сьогодні значних масштабів.

Найбільше зростання тіньових процесів зафіксовано в будівництві, обслуговуванні та наданні різного роду послуг, громадському харчуванні, торгівлі,  переробній промисловості та сільському господарстві.

Одним з основних завдань органів доходів і зборів є здійснення контролю за повнотою та своєчасністю сплати податків та зборів до бюджету.

Органи доходів і зборів спрямовують свої зусилля на виявлення та руйнування схем ухилень від оподаткування платниками податків з метою залучення додаткових коштів до бюджету, в тому числі вживаються заходи по виявленню фізичних осіб, праця яких використовується роботодавцем (в тому числі і в будівельній сфері, які здійснюють будівництво садових, дачних будинків, котеджів, інших споруд) без укладання трудових угод та виплачуються кошти без сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування.

В ході проведення комплексу контрольних заходів виявлено майже 100 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцями без укладання трудових угод та без сплати податку.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 16:28,   Ярослава

Олександре Вікторовичу, що буде з ПДВ та податком на прибуток з 1 січня 2014? Які ставки? Ви запропонували перенести зниження рівня цих податків на 2015 рік. Депутати пішли на канікули, не узаконивши відповідну пропозицію Кабміна. Так які будуть рівні податків з 1 січня?

Александр Клименко

19 грудня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків" (реєстраційний №713-VІІ).

Вказаним Законом передбачено, зокрема, поступове зниження ставки з податку на прибуток підприємств (застосування з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно ставку податку 18 відсотків; застосування з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно ставку податку 17 відсотків) та подовження до 2015 року розміру діючої основної ставки податку на додану вартість, тобто 20%.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 16:17,   Николай

Добрый день Александр Викторович. Прошу ответить на вопрос: почему в Донецкой области заставляют делать подписку на журнал "Налоговый куръер" сразу на ГОД? Стоимость одного журнала в месяц 60 грн., а годовая подписка - 720 грн. Что за дикая стоимость за перекопированную информацию с Налогового кодекса, писем министерства и с Единой базы? Со всей этой информацией можно бесплатно ознакомится на Вашем сайте, в других изданиях, которые стоят гораздо дешевле а то и вообще достаются налогоплатильщикам без какого либо принуждения! Почему бы Донецкой области не выпускать газету по типу Киевского "Консультанта"?

 
23.12.2013, 15:37,   БУХГАЛТЕР & ЗАКОН

Александр Викторович, еще один вопрос. С 1 января 2014 года из Налогового кодекса исключается понятие свидетельства плательщика НДС, как таковое. Тем не менее, новые формы Налоговой декларации по НДС (приказ от 13.11.2013 № 678) и Реестров полученных и выданных налоговых накладных (приказ от 25.11.2013 № 708) содержат такой реквизит, как номер свидетельства о регистрации плательщика НДС. Следует ли расценивать это, как несогласованность при разработке нормативно-правовых актов, или же в отношении данного реквизита есть определенные планы?

Александр Клименко

Законом України від 24.10.2013 № 657-VІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків", який набирає чинності з 01 січня 2014 року, запроваджено норми щодо скасування свідоцтва платника податку на додану вартість.

Щодо наказів Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" та "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення" слід зазначити, що процедура їх погодження з зацікавленими органами державної влади та направлення на державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України відбулась до прийняття Закону №657.

Враховуючи зазначене, найближчим часом будуть внесені відповідні зміни до форм податкової звітності та реєстру виданих та отриманих податкових накладних. До внесення вказаних змін комірки, в яких передбачено зазначення номеру свідоцтва платника податку на додану вартість, не заповнюватимуться.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 15:06,   БУХГАЛТЕР & ЗАКОН

Александр Викторович, здравствуйте! В связи со вступлением в силу с 01.01.2014 г. Закона Украины от 24.10.2013 г. № 657-VII хотелось бы задать Вам два вопроса: 1. Успеет ли Министерство обеспечить в столь сжатые сроки: - своевременное ("день-в-день") внесение плательщиков НДС и единого налога в соответствующие реестры и оперативный доступ к ним на веб-портале; - выдачу выписок из реестров в двухдневные сроки, как это предусмотрено вышеупомянутым Законом? 2. Собирается ли Министерство потребовать у плательщиков НДС и единого налога "дружно" сдать свои свидетельства? Или эти свидетельства просто автоматически станут недействительными?

Александр Клименко

Процедури та строки реєстрації платників ПДВ та платників єдиного податку з 1 січня 2014 року не відрізнятимуться від процедур та строків, що діють у 2013 році. Зокрема, реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюватиметься протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, а платників єдиного податку – протягом двох робочих днів.

З 1 січня 2014 року Міндоходів забезпечить щоденне оприлюднення даних про реєстрацію платників ПДВ на відомчому веб-сайті, а підпорядковані органи доходів і зборів – видачу суб"єктам господарювання за їх запитом витягів з реєстру платників ПДВ протягом двох робочих днів від дня отримання запиту органом доходів і зборів (замість свідоцтв платників ПДВ). При цьому дійсні свідоцтва платників ПДВ з 1 січня 2014 року не підлягатимуть обов"язковому поверненню до органів доходів і зборів та можуть застосовуватись як витяги із реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ. Наразі вносяться зміни до існуючого програмного забезпечення щодо реєстрації платників ПДВ.

Такий самий підхід передбачається і для платників єдиного податку (компетенція Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб).

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 13:34,   Елена

ДОбрый день. Когда закончится беспредел со стороны налоговой по поводу насильной подписки на Налоговый курьер и Вестник Миндоходов. Неужели трудно отказаться тратить государственные деньги на макулатуру?

Александр Клименко

1.       Вестник Министерства доходов и сборов сегодня является одним из самых профессиональных журналов, которые освещают вопросы вопросы налоговой и таможенной системы.

2.       Мы фиксируем рост интереса к данному журналу из года в год. Мы также уделяем достаточно много внимания качеству подготовленных материалов, которые печатаются в журнале. В конце 2012 года мы начали преобразования журнала, для того чтобы он соответствовал высоким требованиям читателя. Нам важно через журнал построить еще один канал коммуникации. И, конечно же, этот канал невозможно построить принудительно.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (3)
03.01.2014, 10:10, принудительно подписанный
Рейтинг (3)
Каждый год на инспекции спускают планы по подписке. И все инспектора на районах обязаны выполнять их как за счет подписывания самих себя по несколько штук на человека, так и предпринимателей. Каждый год увеличивается цена и тираж журналов. Это способ зарабатывания на икру с маслом для Сервисно-издательского центра при Миндоходов. Когда прекратится это издевательство?!!!
26.12.2013, 13:21, алена
Рейтинг (0)
интерес из года в год растет потому что под новый год звонят и просят подписаться, а если не повезло и надо взять справку или встретить с инспектором, то тогда вы 100 % подписчик, поздравляем!
24.12.2013, 19:01, Владимир
Рейтинг (0)
Вы ж вроде умник, о каких печатных изданиях может идти речь, если все уже давно в сети

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 12:06,   Николай

Александр Викторович, есть ли в Украине региональное отделение налоговой, которое считается образцовым? Какое это отделение и по каким критериям определяется образцовость?

 
23.12.2013, 11:50,   Сільгоспвиробник

На сьогодні дуже великою проблемою для сільгоспвиробників є так звані "незареєстровані землі". На практиці несвоєчасна реєстрація права оренди в 99 випадках відбувається не з вини підприємств, а з об`єктивних причин. Таких як недосконала система держ.реєстрації, поважний вік власників землі, фінансові труднощи тощо. Як відомо, судові органи підтримують сільгосппідприємства та приймають рішення на їх користь. Проте судова тяганина не приносить користі ні підприємствам, ні державному бюджету (адже марно витрачаються кошти на відрядження, час державних службовців тощо). Тому просимо Вас при вирішенні питання правомірності застосування спецрежимів (ПДВ, ФСП) враховувати факт укладення договору оренди, фактичної передачі земельних ділянок (акт приймання-передачі), сплати орендної плати, фактичне використання землі, здійснення заходів щодо реєстрації права оренди тощо.

Александр Клименко

Основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

Земельні ділянки, згідно з пунктом 145.1 статті 145 Кодексу включено до першої групи основних фондів.

Належність земельної ділянки на праві власності чи оренди визначається відповідно до норм земельного законодавства України. Статтею 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (ст. 126 ЗКУ).

Отже, виникнення права власності чи користування земельною ділянкою пов"язане із державною реєстрацією відповідного правового акту, на підставі якого таке право надане.

Таким чином, стосовно земельних ділянок, що використовуються с/г товаровиробником – суб"єктом спеціального режиму сплати ПДВ, повинно бути оформлено або право власності, або право оренди у загальновстановленому порядку.

За відсутності належним чином зареєстрованого правовстановлюючого документа відповідна земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності чи на праві оренди в особи, яка фактично володіє такою ділянкою.

Тому сільськогосподарська продукція вироблена (вирощена) на земельних ділянках, стосовно яких не оформлені належним чином договори оренди, для цілей оподаткування податком на додану вартість в умовах спеціального режиму не може вважатися власне виробленою.

Разом з цим повідомляємо, що Міністерство доходів і зборів України вже неодноразово зверталось до Мінагрополітики з пропозицією врегулювати питання оформлення прав користування чи прав власності стосовно земельних ділянок, що використовуються сільськогосподарськими товаровиробниками.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.12.2013, 11:05,   Олег Володимирович

Подвійне опадаткування. Чому ДПІ у Деснянському р-ні м.Києва ВИМАГАЮТЬ другий раз платити з сумм Роялті податки з платника Единого податку на 2 групі оподаткування? Припускають грубі порушення законодавства при перевірках? Можу навести не один приклад. Такі дії неприпустимі ні для "Таможеного союзу", ні для "Европейского союзу". Не хочеться взагалі після цього працювати в малому бізнесі.

 
21.12.2013, 10:53,   представник

Шановний Олександр Вікторович, дайте відповідь на наступні питання: Як Ви особисто бачите подальшу долю податкової міліції в складі Міністерства ДЗУ - окремим структурним підрозділом чи взагалі виключаєте можливість її існування в майбутньому? Чи вважеєте роботу податкової міліції вкрай необхідною для збільшення надходжень до державного бюджету України?

 
20.12.2013, 23:28,   Хрестина

Як ви оцінюєте свою роботу, роботу Міністерства доходів і зборів у цілому?

 
20.12.2013, 21:06,   ОРАЧ

В 2013 году Украину "накрыл" финансовый кризис! Более 60% бизнеса от давления налоговой ушло в тень. Наполняемость бюджета "живыми деньгами" сократилась на 35-45%. Таких "достижений" налоговой не было за всю историю. В настоящее время почти не осталось нормальных сотрудников. Знаете ли Вы, что на самом деле происходит в Миндоходах? Коррупция в органах Миндоха достигла апогея. Какие меры Вы собираетесь предпринять в ближайщее время?

Александр Клименко

Спасибо за обращение!

Мы постоянно работаем над усовершенствованием мер предупреждения и выявления коррупционных правонарушений в сфере служебной деятельности, внедряя при этом передовой опыт и Европейские стандарты противодействия коррупции.

В этом году нами применено новшество – использование компьютерных полиграфов подразделениями внутренней безопасности при отборе кандидатов на работу (службу) в органы Миндоходов, осуществлении проверок и служебных расследований, а также в ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий, связанных с пресечением коррупционных действий.

В рамках Стратегического плана  развития Миндоходов на 2013-2018 годы, нами разрабатывается концепция борьбы с коррупцией, которая состоит как из комплекса практических и профилактических мероприятий, так и внедрения рискоориентированной системы мониторинга уровня коррупции в органах Миндоходов.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
20.12.2013, 16:17,   Хрописок

Олександре, як ви відноситеся до принципу стабільності податкового законодавства, згідно якому зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки (пп. 4.1.9 ПКУ)? Та чому уряд, до якого Ви безпосередньо причетні, та парламентська більшість, до складу якої Ви також причетні, дозволяють собі його порушувати, наприклад, прийняттям законопроекту № 3757?

Александр Клименко

Главная задача правительства и экономического блока, в частности, поддерживать стабильную экономическую ситуацию в стране. Сверхзадачей является не допустить разрушения экономики под воздействием внутренних и внешних рисков. Исходя из этого, правительству приходится брать на себя ответственность и вносить те изменения, которые способствуют выполнению главной задачи.

Касательно законопроекта 3757, то дискуссия в отношении данных вопросов велась еще с осени 2013 года. Но был принят он в декабре. Данный Закон направлен на сохранение стабильной ситуации в стране.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
20.12.2013, 15:40,   Хрописок

Доброго дня, Олександре! Як Ви прокоментуєте невиконання даної Вами обіцянки щодо скорочення звітності з ЄСВ з 39 до 1 листа та включення її до форми № 1ДФ?

Александр Клименко

Міндоходів не відмовляється від наміру спрощення звітності  по ЄСВ.

 На сьогоді  Міндоходів відповідно до діючих норм ЗУ з питань нарахування та сплати ЄСВ  для адміністрування цього внеску  використовується тільки інформація, що міститься в таблиці 1 додатку 4 до Порядку заповнення та подання звітності по ЄСВ, яка використовується для ведення Реєстру страхувальників. Вся інша інформація транзитом спрямовується до Пенсійного фонду України, де використовується для ведення Реєстру застрахованих осіб (персоніфікованого обліку).

      Кабінетом Міністрів затверджена концепція відповідно до  якої  Міндоходів стане органом до якого надаватиметься  вся звітність яка подається до будь якого державного органу або установи. На цьому етапі планується розділити інформацію, яка використовується для адміністрування ЄСВ в Міндоходів та для персоніфікації  в ПФУ на дві різні звітності. Форму звітності, інформація з якої  використовуватиметься  в Міндоходів, буде оптимізовано.

 Щодо об"єднання звітності ЄСВ та  1 ДФ .

       Адміністрування ЄСВ Міністерством доходом і зборів України  розпочато з 01жовтня 2013 року. З метою мінімізації незручностей для страхувальників та застрахованих осіб форми звітності з ЄСВ будуть затверджені  у вже звичному вигляді, який подавався  до Пенсійного фонду України.

      Міндоходів розробляється  проект об"єднаної  форми таблиці  6 додатку 4 та  податкового розрахунку Форми № 1ДФ. Розробка  законопроекту  про внесення відповідних змін до законодавства України та направлення його до

Верховної Ради України  заплановано на 2014 рік.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
20.12.2013, 14:56,   Роман Абрамович

Уважаемый Александр Викторович, вы уже год декларируете, что в 2014 году будет построена таможня будущего. В это же время, даже предварительная декларация теряет свои позиции - ведь благодаря "околограничным" контролирующим службам, остались единицы товарных позиций, которые могут быть ввезены с помощью предварительной декларации типа "ЕА". Скажите, вы тоже собираетесь продолжить практику последних двадцати лет, когда благодаря необходимости разрешительный печаток взятками при таможне кормятся еще множество служб?

Александр Клименко

Базовий перелік товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031. Цей перелік  включав 1259 товарних позицій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 452 затверджено новий перелік, згідно з яким загальну кількість товарних позицій  зменшено до 837, тобто на 33,6 %.

Статтею 319 Митного кодексу України встановлено, що товари, які переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю.

У пунктах пропуску через державний кордон України зазначені види контролю (крім радіологічного) здійснюються органами доходів і зборів у формі попереднього документального контролю у встановленому порядку.

У визначених випадках попередній документальний контроль припиняється і посадова особа органу доходів і зборів негайно вживає заходів для залучення посадової особи контролюючого органу, яка для здійснення відповідного виду державного контролю товару прибуває в пункт пропуску через державний кордон України.

Митний контроль та відповідне митне оформлення товарів завершуються тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару державних видів контролю.

Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Про карантин рослин», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» та виданими на їх виконання підзаконними актами передбачено здійснення фахівцями контролюючих служб державних видів контролю товарів, що ввозяться в Україну, у два етапи: у пунктах пропуску через державний кордон України (органами доходів і зборів – у формі попереднього документального контролю, підрозділами ветеринарно-санітарної служби у – формі стандартного чи розширеного контролю), і в митницях призначення (у формі розширеного контролю).  

У разі позитивних результатів здійснення державного контролю, проведеного в повному обсязі у пунктах пропуску через державний кордон України, оформлені за митною декларацією типу «ЕА» товари не доставляються до внутрішньої митниці призначення.

Випуск товарів у відповідний митний режим за декларацією типу «ЕА» після переміщення цих товарів через митний кордон України, без пред’явлення митниці призначення, передбачає необхідність здійснення представниками контролюючих служб відповідних видів державного контролю безпосередньо у пунктах пропуску через державний кордон України із фіксацією результатів такого контролю.

Остаточне рішення про можливість завершення державного виду контролю у пункті пропуску (без доставки до внутрішньої митниці призначення) залишається за посадовою особою, яка здійснює визначений вид державного контролю.

Питання завершення контрольних функцій зі здійснення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного контролю безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон України може бути вирішено шляхом прийняття проекту Закону України «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин» (реєстраційний № 3424 від 14.10.2013), погодженого Міндоходів. Цим законопроектом передбачено створення на кордоні прикордонних інспекційних постів, де ці види контролю будуть здійснюватися в повному обсязі.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
20.12.2013, 14:49,   Роман Абрамович

Александр Викторович, подчиненное вам таможенное ведомство регулярно сообщает, что с таможенной стоимостью проблем не возникает. Однако, на самом деле ситуация в 2013 году существенно ухудшилась: с подачи госпожи Санжаревской на таможни спущены таблицы с минимальными стоимостями, ниже которых невозможно оформиться - таможни любой ценой корректируют стоимость при импорте. Рассмотрение любых споров превращается в пустую формальность - ведь господин Суворов уже на официальных встречах с импортерами заявляет, что подтверждения действительности цен, выданные экспортерами - это подделки. Госпожа Санжаревская в унисон с господином Суворовым продолжают считать, что пепродажа импортированного товара по цене выше таможенной стоимости внутри страны - преступление, и однозначно указывает на занижение стоимости при импорте. Более того, ваши налоговые руководители удивляются не меньше тому, как же китайские кроссовки могут стоить в десять раз меньше Найка и Рибока. При этом, увеличение базы налогообложения никаких преимуществ для бюджета не дает - ведь чрезмерно уплаченный НДС бумерангом возвращается обратно как налоговый кредит, поданный к возмещению. Скажите пожалуйста, вы тоже хотите войти в историю как очередной "человек, который ничего не сделал" с этим?

Александр Клименко

Уважаемый господин Роман Абрамович, работа структурных подразделений Министерства доходов  и сборов Украины регламентирована внутренними распорядительными документами, которые четко определяют сферу их функциональных обязанностей.

Госпожа Санжаревская, как руководитель Координационно-мониторингового департамента, не координирует вопросы формирования и контроля таможенной стоимости, работники Департамента не участвуют в формировании информационно-аналитических материалов относительно таможенной стоимости (по тексту вопроса "таблицы с минимальными стоимостями").

Таким образом, получить ответ по сути заданного вопроса можно в  профильном структурном подразделении Министерства.

Принципы партнерства, доверия и помощи – ключевые среди задач Министерства доходов и сборов Украины. Для их реализации, а также исключения любых проявлений "давления" на бизнес, созданы и успешно функционируют на сегодня ряд сервисов, среди которых "Пульс Министерства". Более детально с его работой Вы можете ознакомиться на официальном сайте.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
20.12.2013, 09:25,   Марина

Олександр Вікторович, бухгалтери України дочекаються врегулювання методики стосовно заповнення форми звіту 1-ДФ в частині відображення/невідображення у ній надання коштів на відрядження або під звіт та Нарахування/утримання Єдиного соціальногьо внеску? Адже згідно методики заповнення - необхідно відображати все.

 
19.12.2013, 17:31,   Сабіна

Олександр Вікторович,на підставі яких нормативних актів вимагають здавати Звіти ФОП-ців за листопад 2013р. (ЄСВ- Додаток 4)в електронному вигляді, навіть, якщо працює одна людина: ДПІ у м. Полтава. Якщо дії працівників ДПІ неправомірні, то хто і яку відповідальність понесе? Буду вдячна за відповідь.

 
19.12.2013, 15:45,   Украинец

Уважаемый Александр Викторович, когда будет отменен единый налог для физ.лиц, или изменено законодательство,в одном магазине подакцизные товары только с кассовыми аппаратами, а остальная часть магазина оформлена на частных предпринимателей( скрытые наемные работники).И необходимо везде, где продажа товаров осуществляется в помещениях ввести кассовые аппараты.

Александр Клименко

З січня 2012 року реформовано спрощену систему оподаткування та передбачені радикальні зміни її базових положень. Фізичні особи - підприємці поділені на категорії залежно від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності. На сьогодні для суб’єктів господарювання - фізичних осіб запроваджено 4 групи платників єдиного податку. Саме завдяки розбивці на групи та спрощенню умов ведення бізнесу у платників спрощеної системи оподаткування спостерігається позитивна динаміка росту кількості платників  та  бюджетних надходжень.

Міністерством доходів і зборів здійснюється постійний контроль за покращенням рівня адміністрування спрощеної системи оподаткування та контроль за проведенням  заходів  направлених  на створення  сприятливих  умов для  обрання  спрощеної  системи оподаткування платниками.

Для покращення обслуговування платників податків, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, досягнення довіри, взаєморозуміння та партнерства, зменшення податкового тиску та втручання у господарську діяльність платників податків підрозділами доходів і зборів з  фізичних осіб із року в рік зменшується кількість проведених згідно з планом-графіком документальних перевірок фінансово-господарської діяльності фізичних осіб – підприємців з питань, пов’язаних із здійсненням контролю за повнотою нарахування, утримання та своєчасності сплати належних сум податків до бюджету.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (1)
24.12.2013, 16:44, Один ЧП
Рейтинг (1)
Мда... Этот мужик на фото, похоже, не понимает о чём его спрашивают...

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 15:23,   Ирина

Ваше ведомство регулярно выпускает "памятки" о правилах заполнения налоговых накладных, которые содержат такие требования, как "выравнивание текста по правой стороне поля", формат написания даты (ставить точки или нет), размер букв в названиях юридических лиц, порядок написания адреса (что писать сначала * город или улицу) и т.д., список можно продолжать долго. Откройте секрет, как начальник ведомства, есть ли какое-то здравое объяснение таким требованиям (конечно,кроме поводов для штрафов)?. Спасибо за ответ.

 
19.12.2013, 15:19,   Оксана Викторовна

Александр Викторович, будет ли законодательно урегулирован вопрос относительно отражения кодов УКТ ВЭД в налоговых накладных и возможностей корректировки этих кодов? Нюансов на практике много, но они ни чем не урегулированы. Спасибо.

Александр Клименко

Відповідно до вимог Податкового кодексу України (стаття 201) „код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)” є обов’язковим реквізитом, що повинна містити податкова накладна.

Вказаний реквізит було запроваджено як елемент опосередкованого (непрямого) контролю за рухом товару по усьому ланцюгу постачання на митній території України, що в свою чергу зумовлює скорочення кількості перевірок.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (1)
27.12.2013, 11:59, Олександр
Рейтинг (0)
Чи відомо пану Міністру, що 36 товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД підакцизних товарів, які містятся в статті 215 Податкового Кодексу не відповідають УКТ ЗЕД версії 2012, яку затверджено законом України "Про Митний тариф України"
від 19 вересня 2013 року N 584-VII?
Аналогічно стосовно екологічного податку за викиди в атмосфернеповітря (28 товарних підкатегорій).

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 14:42,   катя

Здравствуйте. Насколько правомерны требования налоговой в Новоград-Волынске Житомирской области сдавать отчет Физлицу предпринимателю без наемных работников по единому налогу только в эл.виде? Ведь норму о том, что отчетность подается и в бумажном виде - никто не отменял.

Александр Клименко

Відповідно до пункту 49.3. Податкового кодексу України Податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: 

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

    Рейтиг (0)
Комментарии (2)
03.01.2014, 10:22, осведомленный
Рейтинг (1)
районные инспекции задалбывают практически ежедневными контролями с планами доведения электронки до 100% до конца года с угрозами админрепрессий в случае невыполнения Электронка - это конечно хорошо, но нельзя добиваться этого такими методами. Многие, плательщики, получив ключи, не знают, что делать дальше. Они отдают эти ключи сотрудникам ЦОППов, чтобы они за них сдавали отчетность. Из получивших ключи реально ими пользуются где-то половина плательщиков.
24.12.2013, 16:47, катя
Рейтинг (2)
Осталось только, что бы эту "новость" донесли в районы(((((

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 14:35,   Ирина

Добрый день. На сегодня к сельхозпредприятиям имеет место предвзятое отношение со стороны налоговых органов на местах. Так, не считают целевым использованием средств со спецсчета в случае их использования на покупку семян, удобрений и т.д. Что же тогда можно считать целевым использованием таких средств? Не является ли по Вашему мнению такая позиция проверяющих прямым вымогательством? Особенно таким грешат в Запорожской, Днепропетровской, Одесской областях. Спасибо

Александр Клименко

Кодексом передбачено стимулювання розвитку окремих галузей економіки. Найбільша з них – державна підтримка підприємств сільськогосподарської галузі. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сільськогосподарський товаровиробник суму податку на додану вартість, нараховану на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг не сплачує до бюджету, а перераховує на власні спеціальні рахунки, для використання в першу чергу для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

При цьому згідно Кодексу виробничі фактори, за рахунок яких може бути сформовано податковий кредит:

а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку. 

У разі нецільового використання суми податку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства. 

Отже, у разі придбання сільськогосподарським товаровиробником насіння, добрива чи іншого для використанні безпосередньо у виробничий діяльності підприємства, сума коштів із спец рахунку буде вважатись використаною за цільовим призначенням.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 14:24,   Аркадій
Як Ви вважаєте, чи впливає на економічні показники країни ставлення людей до влади? Якщо впливає, то як саме?
 
19.12.2013, 13:16,   Владимир

Какую задачу для Миндоходов Вы считаете основной в 2014 году?

Александр Клименко

Я считаю главной задачей выполнение нашего стратегического плана развития, который включает много аспектов. Выделю основные. Это улучшение электронных сервисов, дерегуляция предпринимательской деятельности, продолжение работы в направлении простоты ведения бизнеса, качественная имплементация законодательных актов, которые были приняты (трансфертное ценообразование, налог на недвижимость), усовершенствование работы сервисных составляющих Министерства. Четко расписаны наши задачи, и необходимо в четкие сроки качественно выполнить их.

    Рейтиг (-1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 12:37,   зара

Коли піднімуть зарплату податківцям? Ви пробували на неї прожити?

 
19.12.2013, 12:00,   Тетяна Дешко

«Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (далі – Альянс) в рамках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року №1026-VI закуповує і регулярно постачає до українських неурядових організацій шприці для безкоштовного поширення серед представників уразливих груп. Вже три місяці близько 7 мільйонів одноразових шприців заблоковано на складі тимчасового зберігання через відмову митних органів їх розмитнювати без сплати антидемпінгового мита.
Митні органи безпідставно вимагають сплати антидемпінгового мита у розмірі 2,2 млн. грн. на шприци, які завозяться для надання у якості благодійної допомоги за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Як відомо, Законом України «Про виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні» товари чи предмети, оплачені за рахунок грантів Фонду, звільняються від оподаткування, зокрема, митом. Вартість зберігання вантажу на митному складі коштує Альянсу 1600 грн. за одну добу.
Просимо негайно втрутитися у вирішення цієї проблеми.

Александр Клименко

Відповідно до пункту 8 статті 16 Закону України від 22.12.1998 № 330-XIV «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» остаточне антидемпінгове мито сплачується за ставкою та на умовах, встановлених у відповідному рішенні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування остаточних антидемпінгових заходів. Остаточне антидемпінгове мито сплачується незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як правило, справляються при імпорті в країну імпорту товарів.

Аналогічна норма визначена статтею 288 Митного кодексу України, якою встановлено, що спеціальне мито, антидемпінгове мито та компенсаційне мито застосовуються незалежно від інших видів мита на умовах, визначених законом.

Таким чином, митне оформлення шприців з полімерних матеріалів з голками або без голок, двокомпонентних та трьохкомпонентних має бути здійснено із застосуванням остаточних антидемпінгових заходів, а саме зі сплатою антидемпінгового мита в повному обсязі.

Разом з тим, Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі надано доручення Міністерству охорони здоров’я України разом з Міністерством  економічного розвитку і торгівлі України запровадити моніторинг ситуації на ринку шприців з  полімерних матеріалів з голками або без голок, двокомпонентних та трьохкомпонентних: об’ємом 2 мл, 5 мл, 10 мл,  включаючи доступність даної продукції для  населення України.  У разі виявлення дефіциту або тенденції до різкого підвищення цін на зазначені шприци на внутрішньому ринку України винести результати проведеного аналізу на розгляд Комісії (пункт 3.4 рішення від 29.09.2009 № АД-216/2009/4402-37).

    Рейтиг (0)
Комментарии (2)
24.12.2013, 22:59, Дима
Рейтинг (0)
А он так и не ответил.
24.12.2013, 16:32, Один ЧП
Рейтинг (0)
Я так и не понял, почему таможня требует сбор со шприцов, которые предназначены не на реализацию, а на благотворительность.

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 10:33,   Павло Господарик

Коли останнй раз Ви відвідували Форум розміщений на сайті вашого міністерства ?

 
19.12.2013, 10:29,   Павло Господарик

Чому Міністерство надсилає листи ,зміст котрих суперечать рішенням Вищого адміністративного суду України (лист від 17.09.13 №12593\5\99-99-19-04-02-16 суперечить рішенню ВАСУ від 28.12.12 №2614\12\13-12)

Александр Клименко

В першу чергу слід зазначити, що лист Вищого адміністративного суду України від 28.12.2012 №2614/12/13-12 є не рішенням, а інформаційним листом, який запропоновано довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів для врахування при здійсненні правосуддя.

Відповідно до п. 209.6 ст. 209 Кодексу сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Таким чином, основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

У зв’язку з виникненням спірних питань на місцевому рівні, пов’язаних з реєстрацією договорів оренди на земельні ділянки, Міністерство доходів і зборів України листом від 17.09.13 № 12593/5/99-99-19-04-02-16 звернулось до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозицією у найкоротший термін врегулювати питання щодо прискорення оформлення прав користування чи прав власності стосовно земельних ділянок, що використовуються  сільськогосподарськими товаровиробниками.

Враховуючи зазначене, вищенаведені листи не суперечать один одному.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (3)
24.12.2013, 17:48, Павло
Рейтинг (1)
Якщо Ухвала ВАСУ для Міндоходів є пустим звуком, то в Україні немає ні права ні Закону.
24.12.2013, 16:50, Один ЧП
Рейтинг (1)
Ага, то есть процедура законодательно не согласована, но жарят за её по-настоящему. "Прекрасно, ...ть, прекрасно" (с)
24.12.2013, 16:38, Платник
Рейтинг (4)
Взагалі то до чого тут Міністерство аграрної політики та продовольства України??? Якщо реєстрацією права власності з 01.01.13 р. займаються реєстраційні служби, що підпорядковані Мінюсту!!!

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
18.12.2013, 19:32,   Олександр Вікторович

Чому Ви скоротили близько 15% відсотків штату працівників районних ДПІ, при цьому збільшили майже вдвічі штатну чисельність обласного апарату? Яка ефективність такого заходу? Це дуже негативно вплинуло на якість обслуговування платників!

Александр Клименко

Чисельність Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2013 року № 14 „Про внесення змін у додатки до постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р. №937 і від 14 листопада 2011 р. №1184”.

Відповідно до Постанови гранична чисельність територіальних органів Міністерства встановлена у кількості 62 956 працівників.

До утворення Міністерства загальна гранична чисельність працівників апаратів Державної податкової та Державної митної служб та їх територіальних органів складала 71 237 осіб. Таким чином, при розрахунку граничної чисельності апарату Міністерства та його територіальних органів  було передбачено скорочення загальної чисельності працівників органів, що реорганізуються, на 8,2 відс.

Штатна чисельність працівників ДПІ до реорганізації становила  42455 од., на сьогодні – 38379 од. (скорочення 9,6 відс.)/ Загальна штатна чисельність працівників обласних апаратів до реорганізації становила 11185 од., на сьогодні – 12321 од. (збільшення чисельності на 10 відс.).

Слід зазначити, що відсоток скорочення не впливає на рівень обслуговування платників. Зокрема в  державних податкових інспекціях та їх відділеннях працюють центри обслуговування платників які надають платникам весь спектр послуг, зокрема: консультації з питань оподаткування, облік платників податків, приймання звітності, видача передбачених законодавством дозвільних документів на право здійснення господарської діяльності, надання відповідей на запити платників податків тощо.

    Рейтиг (-3)
Комментарии (1)
25.12.2013, 15:39, Налоговик
Рейтинг (1)
Пришлите одного инспектора с аппарата Министерства в командировку в районную инспекцию на месяц пусть поработает и Вам расскажет реальную картину.

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
18.12.2013, 18:39,   Инесса, Киев

Вот объясните, почему Вы отменили снижение с 2014 года ставок НДС и налога на прибыль? Как же инвестиционный климат в стране? Или важнее драть шкуру с бизнеса сегодня (пока еще есть с кого и что драть), а после вас и трава не расти?

Александр Клименко

Відповідно до статті 151 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та з урахуванням пункту 10 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу ставки податку на прибуток підприємств становлять:

з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 відсотки;

з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21 відсоток;

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19 відсотків, а для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені в пункті 15 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, - 5 відсотків;

з 1 січня 2014 року - 18 відсотків, а для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені в пункті 15 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, - 5 відсотків.

Разом з цим повідомляємо, що проектом Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків», який вноситься народним депутатом України Хомутинніком В.Ю., передбачено зміни до підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, а саме поступове зменшення ставки податку на прибуток підприємств протягом 2014-2015 років.

Так, передбачено, що з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно ставка податку становитиме 18 відсотків, з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно - 17 відсотків.

Даний проект Закону 20 грудня 2013 року Верховною Радою України прийнято в першому читання та в цілому. Найближчим часом цей Закон Секретаріатом ВР України в установленому порядку буде направлено на підпис Президентові України.

Прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів суб'єктами господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», оподатковується за ставкою:

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2017 року включно - 0 відсотків;

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2022 року включно - 8 відсотків;

з 1 січня 2023 року - 16 відсотків.

При здійсненні страхової діяльності юридичних осіб - резидентів ставки податку встановлено у таких розмірах:

3 відсотки - при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з інших видів страхової діяльності, визначеного пунктом 156.1 статті 156 Кодексу.

0 відсотків - при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення у разі виконання вимог до таких договорів, визначених підпунктами 14.1.52 та 14.1.116 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

За операціями з цінними паперами та деривативами ставка податку становить 10 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного відповідно до пунктів 153.8 та 153.9 статті 153 Кодексу

У випадках, встановлених статтею 160 Кодексу ставка податку становить 0, 4, 6, 12, 15 і 20 відсотків доходів нерезидентів та прирівняних до них осіб із джерелом їх походження з України.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
18.12.2013, 10:51,   4079

Как Вы относитесь к такому сокращенному написанию Вашего Министерства как "Мінздох"?

Александр Клименко

Лично я отношусь отрицательно. Потому что, во-первых, это написано безграмотно. Во-вторых, 100-процентно отличается от нашей идеологии, нашей миссии и задач.

    Рейтиг (-1)
Комментарии (1)
24.12.2013, 17:31, Автор
Рейтинг (2)
Что неправильного? "Мін" - міністерство, "3" - зборів, "дох" - доходів. А то, о чем Вы подумали, это по Фрейду!)

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 18:14,   Ярослав
Оправдало ли себя создание Миндоходов вместо нескольких других ведомств?
 
17.12.2013, 17:44,   Владимир

Чем отличается Клименко-руководитель налоговой от Клименко-министра доходов?

Александр Клименко

Больше ответственности.

    Рейтиг (2)
Комментарии (1)
04.01.2014, 01:08, Филипчук
Рейтинг (0)
Та незаконне затримання громадян в міжнародному аеропорті Бориспіль

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 17:42,   Инна, Бородянка

Считаете ли Вы справедливым такое выражение: если бы власть захотела, то избавиться от зарплат в конвертах можно было бы в течение нескольких месяцев?

Александр Клименко

Это утверждение было бы верным, если добавить здесь недостающий элемент. Если бы власть и бизнес проявили взаимное желание, то этот вопрос был бы решен эволюционно. Хочу заверить также г-жу Инну, что Министерство системно работает и борется с данной проблемой, и в следующем году мы приложим все силы, чтобы прятать зарплату в тень было невыгодно.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 16:20,   Євгеній

Шановний Олександре Вікторовичу! Чому, набуло системного характеру не прийняття Вашим Міністерством податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних? Наразі вже Вищий адміністративний суд України в своєму інформаційному листі №1486/12/13-13 від 24.10.13 звертає на це увагу. Які, особисто Вами, вживаються заходи для покращення роботи на цьому напрямі і коли Ви зможете виправити цю ситуацію?

Александр Клименко

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246). Відомості, що містяться в податковій накладній або розрахунку коригувань кількісних та вартісних показників до неї, вносяться платником ПДВ до Реєстру шляхом надсилання органу Міндоходів податкової накладної в електронній формі (п. 2 Порядку № 1246).

Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є, зокрема, наявність у ній помилок (п. 9 Порядку № 1246).

«1) наявність помилок;

2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.»

Штрафні санкції за невключення податкової накладної до Реєстру положеннями ПК не передбачено. Водночас не варто забувати, що продавець зобов’язаний включити суму ПДВ за такою накладною до податкових зобов’язань, однак покупець не матиме права включити її до податкового кредиту. Проте покупець товарів, робіт (послуг) має право додати до декларації з ПДВ заяву зі скаргою на такого продавця, що і дозволить йому включити суму ПДВ до складу податкового кредиту. Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної перевірки продавця (абзаци дев’ятий-одинадцятий п. 201.10 ПК).

Зауважимо, що відстеження актуального стану платника ПДВ - продавця доцільно відслідковувати на сайті irc.gov.ua, пошук в ЄДР.

    Рейтиг (-5)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 15:40,   Тю Хай Ха

Уважаемый Александр Викторович, от имени всего коллектива Маревен Фуд Украина, Белая Церковь, благодарю за оперативное решение вопроса по НДС, поднятого мной на конференции, организованной ЕВА в октябре ( не принятие деклараций и не возврат НДС,образованый по экспорту и строительства завода). Мой вопрос к Вам: Что будете делать, чтобы созданная Вами система решала подобные проблемы а не Вы лично, хотя мы всегда рады встречаться с таким интересным собеседником как Вы но только для обсуждения конструктивных предложений, направленые на улучшение среды инвестиции и бизнеса.

Александр Клименко

Вирішення питання своєчасного відшкодування податку на додану вартість, недопущення приросту залишку невідшкодованих у законодавчо встановлені терміни сум ПДВ та застосування прозорого автоматичного відшкодування ПДВ, налагодження роботи органів податкової служби – пріоритетні напрямки роботи, які спрямовані на можливості оперативно і в повній мірі ліквідувати існуючі непорозуміння між представниками бізнесу і влади.

         Діючий порядок проведення бюджетного відшкодування встановлює рівні права для всіх платників податку на додану вартість, які мають право на бюджетне відшкодування.

         Податкові органи проводять перевірки з визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування та після закінчення перевірки надають органу державної казначейської служби висновки із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

         Запровадження автоматичної системи відшкодування податку на додану вартість дає можливість податковим органам здійснювати в оперативному режимі своєчасне відшкодовування податку на додану вартість сумлінним платникам, тобто швидко і без контакту з податковою службою.

         Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

         Отже, встановлені критерії можна вважати своєрідними "правилами". І сам факт їх встановлення дає можливість платнику планувати свою діяльність з метою досягнення відповідності зазначеним критеріям.

         Визначення відповідності платника критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, проводиться в автоматичному режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

         Запровадження автоматичної системи відшкодування податку на додану вартість дає можливість податковим органам здійснювати в оперативному режимі своєчасне відшкодовування податку на додану вартість сумлінним платникам, тобто швидко і без контакту з податковою службою.

         З метою удосконалення процедури відшкодування податку на додану вартість постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2012 року №73 "Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію" визначено критерії, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію.

         Постановою визначено, що починаючи з 1 січня 2014 року, камеральна перевірка податкової звітності таких платників буде проводиться протягом п"яти календарних днів з дня подання податкової декларації (пункт 200.22 статті 200 розділу V Податкового кодексу України).

         Крім того, підпунктом 4.1.2. пункту 4.1. статті 4. Податкового кодексу України визначено, що податкове законодавство України ґрунтується на принципах: :рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 14:34,   Алекс007

Тяжелее или легче работать в ведомстве, которое объединяет и таможню, и налоговую? Спасибо за ответ.

Александр Клименко

Мы не должны сами себя оценивать. Оценку нашей работе должны давать наши клиенты – бизнес и граждане. Мы получили и видим рост доверия и позитивных оценок по отношению к Министерству со строны предпринимателей и граждан. Только с мая месяца на 20 % выросла позитивная оценка нашей работы со стороны субъектов вВЭД и достигла 61 %.

Мы никогда не ищем легких путей. Всегда тяжело прокладывать путь в первый раз. Для нас (команда Министерства доходов и сборов) этот год похож был на один длинный рабочий день. Мы смогли поставить амбициозные цели и их достичь. Нелегко, но вкус победы того стоит.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 14:32,   Юля

Олександре Вікторовичу, з мого боку будуть не так питання, як просто слова підтримки, адже я думаю, що саме Ваше відомство досягло найкращих результатів, проведена реорганізація, багато новинок, особливо щодо електронної сфери. Так що респект Вам як керівнику, що змогли все це організувати та чітко налагодити процес. Ну і питаннячко - як Вам це вдається? Це Ваша тверда рука чи робота цілої команди? Чи хотіли би колись стати Прем"єр-міністром? Дякую!

Александр Клименко

Спасибо за вопрос и оценку нашей работы. Прежде всего мы достигли абмициозных целей благодаря четко поставленной задаче Президентом Украины, работе правительства. Отдельно хочу отметить слаженную работу экономического блока, нам удается решать сложные вопросы, так как работает команда единомышленников.

И, конечно же, важно отметить еще один фактор – понимание со стороны бизнеса. Считаю, что это и есть формула успеха.

Сегодня моей амбицией является выполнение стратегического плана  Министерства на 5 лет. Чтобы проводя интернет-конференцию через 5 лет мы могли отчитаться о том, что мы выполнили то, что запланировали. И получить Ваши слова поддержки. Спасибо!

Сегодня исполняется год работы Министерства. Нам очень приятно иметь возможность услышать друг друга, принять замечания и предложения, сверить правильность наших управленческих решений с ожиданиями бизнеса.

Я благодарю всех, кто принял участие в интернет-конференции. Лично для меня как для Министра важно слышать Вас. Важно понимать и разделять Вашу точку зрения.

Мы и дальше будем стараться сообщать вам только позитивные новости и работать над тем, чтобы Ваши ожидания реформ в налоговой и таможенной сфере благодаря работе 56-тысячного коллектива Министерства превращались в реальность.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 12:22,   Світлана, Біла Церква

А мене більше цікавить, що корисного для малих і середніх підприємців зроблено Міндоходів за цей рік? На прикладі конкретного маленького українця-підприємця, якщо можна. Дякую!

Александр Клименко

Доброго дня, шановні відвідувачі порталу «Ліга»! Радий вас вітати!

Дуже приємно, що платники так активно цікавляться діяльністю Міністерства доходів і зборів України та його досягненнями за переший рік існування. Тож прийшов час підбити підсумки, що ми з вами зараз і зробимо.Міністерство доходів і зборів поставило собі за мету забезпечити стабільність і прогнозованість податкової і митної політики для малого і середнього бізнесу. В 2013 році ми запровадили низку інновацій, які дозволили зробити спрощену систему більш зручною для підприємців.

- передбачена можливість подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді; 

- розширений звітній період з календарного місяця до року для найбільш популярної серед підприємців другої групи, на якій працюють 56% від загальної кількості «спрощенців»;

 -  платникам податків надана можливість за власним рішенням змінювати групу або ставку податку протягом року; 

- введено дві додаткові групи єдиного податку з обсягом доходів до 20 млн.грн. та без обмеження в кількості найманих працівників, зменшення для них ставок податків. 

Для малого та середнього бізнесу, конкретних українських підприємців ці зміни несуть спрощення процедур та механізмів звітності, надання нових можливостей для зростання та розвитку. 

Сьогодні ми бачимо, що наші інновації виправдали себе і з точки зору зростання підприємницької ініціативи, і з точки зору надходжень до бюджету. 

-        на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання; 

-        тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців; 

-        найбільш інтенсивно – на 23% – протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників. 

-        фізичні особи-підприємці, що працюють на єдиному податку збільшили сплату податків у 2013 році на 37%, до 4,6 млрд.грн. Юридичні особи – на 46,2%, до 1,65 млрд.грн.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 12:07,   Витя

Учитывая итоги работы за год, не боитесь ли вы попасть под анонсируемую ПР чистку в Кабмине?

 
17.12.2013, 12:06,   Николай

Какие ошибки, по Вашему мнению, допускало Миндоходов, и какой негативный опыт приобрело?

Александр Клименко

Я считаю, что из любого опыта, в том числе из опыта, который мы зарабатываем нашими ошибками, мы должны извлекать уроки, становиться мудрее и опытнее. И в этом году мы стали более опытнее и профессиональнее. Мы стали сильнее.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (1)
26.12.2013, 14:58, ПравдаГлазаРежет
Рейтинг (0)
Да они сами задавали эти вопросы а потом на них отвечали! Мой вопрос по поводу налогового куръера они вообще удалили! Что за бред! А те вопросы, что глаза режут, так вообще не стали показывать! Задолбал своими нововвидениями! Убедительная просьба: перестаньте заниматься грабежом, перестаньте выпускать журналы и ЗАСТАВЛЯТЬ людей их покупать! Эти журналы и на... никому не нужны, людям жить не за что а вы еще и обдераете их, совести у вас нет "ГАСПАДИН"

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 12:00,   Клавдия, Киев

Олександре Вікторовичу, назвіть будь ласка 3-5 основних позитивних досягнень Міндоходів за минулий рік

Александр Клименко

Я хочу отметить одно из самых достижений Министерства доходов и сборов – это уровень доверия. И уровень поддержки проводимой нами работы, согласно проведенному исследованию независимой социологической компанией, составляет 60 %. Я считаю, это однин из главных показателей работы за год. Это большой кредит доверия, который образовался в результате нашей работы с бизнесом и предпринимтелями.

Также в достижения уходящего года мы смело можем записать электронные сервисы, улучшение администрирования, принятие Закона о трансфертном ценообразовании.

Но главный акцент я еще раз ставлю на том уровне доверия, который нам вместе удалось достичь.

    Рейтиг (-3)
Комментарии (2)
04.01.2014, 01:14, Филипчак
Рейтинг (0)
Досягнення року Мінсдох - незаконне затримання громадян в міжнародному аеропорті Бориспіль
26.12.2013, 14:57, ПравдаГлазаРежет
Рейтинг (1)
Да они сами задавали эти вопросы а потом на них отвечали! Мой вопрос по поводу налогового куръера они вообще удалили! Что за бред! Кому надо 3-5 достижений! А те вопросы, что глаза режут, так вообще не стали показывать! Задолбал своими нововвидениями! Убедительная просьба: перестаньте заниматься грабежом, перестаньте выпускать журналы и ЗАСТАВЛЯТЬ людей их покупать! Эти журналы и на... никому не нужны, людям жить не за что а вы еще и обдераете их, совести у вас нет "ГАСПАДИН"

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net