Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
27 февраля 2014     
Всего вопросов: 39

Декларирование доходов граждан, полученных в 2013 году

Міністерство доходів і зборів спільно із «ЛІГА:ЗАКОН» 27 лютого 2014 року з 15.00 до 16.00 проведе онлайн-конференцію на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році».

Декларування доходів – це виконання громадянином свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави та реалізація права на податкову знижку.

На вопросы отвечали:

Наумов Сергій Михайлович, заступник директора Департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб

 
 
27.02.2014, 09:31,   О.К.

Сергію Михайловичу, питання не по темі, але скажіть, будь ласка, що Ви думаєте про розформування Міндоходів, і як вам працюватиметься знову як Податкова служба?

Наумов Сергій Михайлович

Питання не відноситься до теми інтернет-конференції, вибачте. Але скажу від себе так: раніше працювали? І зараз служба працюватиме. Хоча роз’єднання з митницею, на мій суб’єктивний погляд, збільшить витрати на адміністрування, наприклад, ПДВ - як у платника, так і в державному органі.

 
27.02.2014, 11:21,   Алла

За якою формою треба подати довідку з місця роботи про нарахований дохід та утриманий податок.

Наумов Сергій Михайлович

Спеціальну форму довідки не встановлено, але вона має містити відомості про розмір заробітної плати, утриманих єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб за звітний рік.

 
27.02.2014, 12:13,   Oлена

Подскажите нужно ли сдавать декларацию, если кроме зарплаты у меня был доход по сдаче квартиры юридическому лицу(два дохода, но один налоговый агент)?.Это юр.лицо (налоговый агент) с моего дохода по сдаче удерживал НДФЛ и перечислял его по своему месту расположения и этот же налоговый агент выплачивал зарплату. Правильно ли я понимаю, что декларацию сдавать не нужно, т.к. действует пункт 176.1(подпункт є)?

Наумов Сергій Михайлович

Ви все правильно зрозуміли, декларацію в такому випадку подавати не потрібно – все утримано податковим агентами.

 
27.02.2014, 13:40,   Тетяна

Чи обовязкове подання декларації про доходи для всіх громадян? Які поля є обовязковими? А які поля можна не заповнювати?

Наумов Сергій Михайлович

Ні, всі громадяни не зобов’язані обов’язково подавати декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2013 року, лише у випадках, передбачених Податковим кодексом України. Порядок заповнення декларації затверджено наказом Міндоходів № 793 від 11.12.2013.

Крім того, сервіс «Декларування – онлайн», розміщений на порталі Міндоходів (minrd.gov.ua), надає змогу заповнити  декларацію про майновий стан та доходи в електронному вигляді. Також, в цьому сервісі можна отримати підказки щодо заповнення всіх полів декларації та додатків. Також, приклад заповнення декларації розміщено в банері «Декларування (Декларуй. Україну будуй!)».

 
27.02.2014, 15:03,   Жанна

Доброго дня ! Фізична особа(працює за основним місцем роботи) отримала в 2013 р. благод.допомогу на спецрахунок в банку від одного податкового агента в сумі 2500грн. і з неї не було утримано податок з доходів і на цей же рахунок в банку від трьох податкових агентів матеріальну допомогу на лікування в сумі 11560грн. при цьому податок з доходів був сплачений до бюджету. Як правильно подати декларацію за 2013р.? Чи потрібно буде окремо сплатити податок з доходів з суми 2500грн.

Наумов Сергій Михайлович

Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.3 ст. 170 Податкового кодексу України, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (для 2013 року – 1610 грн.).

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (тобто 1610 грн.).

 
27.02.2014, 15:27,   Владимир Бычков

Я фізична особа - підприємець, який у зв’язку з відмовою від спрощеної системи оподаткування автоматично переведений на загальну. Підприємницьку діяльності в 2013 році не здійснював, доходи, як підприємець не отримував, але й звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2013 рік не подав до 10 лютого 2014 р., оскільки у січні 2013 року подав заяву державному реєстратору про припинення підприємницької діяльності, з податкового обліку не знятий, хоча документи у січні були надані для перевірки до ДПІ. На сайті Міндоходів України оприюднено, що Постановою правління ПФУ постанова від 03.12.2013 N 25-2 втратила чинність постанова правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року N 22-2 "Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" , якою були затверджена форма звіту з єдиного соціального внеску. Питання: чи є підстави для подачі мною на сьогодні Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2013 рік, форма якого скасована (втратила чинність) згідно вказаної постанови та чи застосовується на цей час відповідальність за неподання такого звіту ?

Наумов Сергій Михайлович

Вибачте, але питання не відноситься до теми інтернет-конференції. Пропоную звернутись за отриманням роз’яснення письмово до ДПІ за місцем обліку.

 
27.02.2014, 15:29,   владимир литвин

Решением суда в 2013 году хозяйственное общество выплатило мне 700тыс. грн моей доли в уставном фонде и 35тыс. грн.моих затрат на судебный сбор,оплату судебных экспертиз,оплату услуг адвоката.Вопрос № 1.Какая сумма считается моим доходом 700тыс. грн.-инвестиционный доход или 730тыс.грн.-инвестиционный доход плюс мои судебные затраты?Вопрос № 2.Документально подтвержденные судебные затраты по возврату моей доли в уставном фонде общества составили 200тыс.грн.из которых суд признал только 30тыс.грн.Какую сумму я могу использовать для расчета суммы налога?

Наумов Сергій Михайлович

1). Відповідно до ч. а) пп. 164.2.14. п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України не включається до загального річного оподатковуваного доходу дохід у вигляді сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди. Тобто, у Вашому випадку доходом від відчуження корпоративного права буде 700 тис. грн. 2). Податковим кодексом України не передбачено зменшення сукупного річного оподатковуваного доходу на судові витрати.

 
26.02.2014, 14:27,   Андрій

Доброго дня, пане Сергію, У мене питання щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи отримані мною у 2013 році, а саме: Я має страхову, так зване "лайфове страхування", чи маю я право на перерахунок сплачених мною податків протягом 2013 року, враховуючи те, що я частина щорічного внеску до страхової компанії прирівнюється до внеску у недержавний пенсійний фонд? Якщо так, то як мені необхідно заповнити декларацію про майновий стан і доходи, які суми сплачених страхових внесків вказувати та у яких рядках? Чи потрібно мені подавати будь-які підтверджуючі документи до декларації про майновий стан і доходи при її поданні до органів Міндоходів? Якщо так, то які? Заздалегідь вдячний за Вашу відповідь.

Наумов Сергій Михайлович

Відповідно до 166.3.5. до складу податкової знижки дозволено включити в т.ч. суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першомупідпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (для 2013 року – 1610 грн.).

Для отримання знижки подається податкова декларація про майновий стан і доходи та додаток 6 до неї, в якому відображаються понесені витрати.

Надання документів разом із декларацією Податковим кодексом не передбачено, але для пришвидшення проведення повернення рекомендовано надати копії документів, що підтверджують витрати (чеки, квитанції, укладені угоди).

 
26.02.2014, 14:39,   Татьяна

Доброго дня!Мені подаровано земельну ділянку.Я не є родичем першого ступені споріднення.Отже, з якої суми я маю сплатити 5% податку з так званого отриманого доходу - з грошової нормативної оцінки земельної ділянки (яка суттєво більше) або з експертної грошової. Який порядок сплати і чим регламентується?

Наумов Сергій Михайлович

Податок сплачується з суми, яка вказана у договорі дарування як вартість подарованої земельної ділянки.

 
26.02.2014, 17:09,   Александр

Добрый день! У меня 2 места работы- одно с трудовой книжкой , второе по трудовому соглашению ( договор гражданско-правовой) . При начислении дохода и в первом и во-втором случае бухгалтерия начисляет ЕСВ на заработанную сумму , при выплате удерживает 2,6 % ЕСВ и 15% подоходного налога с начисленной суммы. Вопрос- почему при подаче налоговой декларации как физлица для оформления налогового кредита ( возврата части удержанного подоходного налога) доход полученный по первому месту работы считается как зарплата, а по второму -где по второму, где по трудовому соглашению -не считается как зарплата? Налоги удерживаются абсолютно одинаковые, предприятия делают выплаты за проделанную работу - а районная налоговая в Днепропетровске при приеме декларации ограничивает право в получении налоговой скидки? Правомерны ли их действия?

Наумов Сергій Михайлович

Таке питання вже надходило на «гарячу лінію», яку проводило одне з видань. Повторно відповідаємо:

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку протягом звітного податкового року у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності. Інші суми доходів, одержані платником податку в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв'язку з використанням права на податкову знижку, не приймаються. Згідно п.п. 14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата для цілей розділу IV кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.  Таким чином, у разі якщо платник податків отримує доходи за договорами трудового найму, то на такі доходи поширюється право на отримання знижки.

1   2   3   4   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net