Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
29 апреля 2014     
Всего вопросов: 88

Нова форма 1 ДФ: порядок заповнення та терміни подання

Міністерство доходів і зборів України спільно із «ЛІГА:ЗАКОН» 29 квітня 2014 року з 15.00 до 16.00 проведе онлайн-конференцію на тему «Нова форма 1 ДФ: порядок заповнення та терміни подання».

Шановні користувачі!

У зв'язку з великою кількістю запитань, Сергій Михайлович Наумов відповів на найбільш цікаві, на його думку, питання. Дякуємо за розуміння.

На вопросы отвечали:

Наумов Сергій Михайлович, заступник директора Департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб

 
 
25.04.2014, 15:16,   Дарья

В одном отчетном периоде у физ. лица сотрудника был один вид доходов - заработная плата, но в одном месяце он пользовался льготой, а в двух других - нет. Как правильно отразить в 1ДФ?

Наумов Сергій Михайлович

У разі якщо лише в одному з місяців кварталу працівник мав права на отримання податкової соціальної пільги, то в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ заповнюють лише один рядок, в якому зазначають відповідну ознаку пільги.

 
25.04.2014, 16:02,   Влада

під якою ознакою доходу відобразити:1.Суму надбавки за роз`їзний характер роботи? 2.Суму вихідної допомоги при звільненні? 3.Суму матеріальної допомоги, що надається роботодавцем непрацюючому пенсіонеру?

Наумов Сергій Михайлович

1. Доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, у розмірах, передбачених трудовим або колективним договором, включаються до складу заробітної плати і відображаються в 1ДФ за 101 ознакою доходу.

2. Вихідна допомога при звільненні також відображається за 101 ознакою доходу.

3. Якщо матеріальна допомога не перевищує граничний розмір (у 2013 році – 1610 грн., у 2014 році – 1710 грн.) протягом звітного податкового року, то дана сума відображається за 169 ознакою доходу, а якщо перевищує, то сума перевищення відображається за 126 ознакою доходу.

 
23.04.2014, 17:31,   Олег

Добрый день!
У меня вопрос, зачем в форме 1ДФ отражать необлагаемые НДФЛ "доходы"?
Например, в части единого соцвзноса (пп. 165.1.6 НКУ) давно позиция налогового органа - не отражать.
Почему же по другим пунктам ст. 165 НКУ требуют отражения?
Многие из этих выплат/начислений иначе как псевдодоходами назвать сложно: возмещение подотчетному лицу, возвратная финпомощь и т.п.

Наумов Сергій Михайлович

Оскільки на сьогодні ще не введено норми щодо перерахування внесків до Накопичувального фонду за кожного працівника, то до набрання чинності закону про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду не потрібно заповнювати ознаку доходу „133” у податковому розрахунку ф.1ДФ.

 
23.04.2014, 15:41,   Виктория

Добрый день. Работник отчитался в авансовом отчете за покупку канцелярских товаров у ФОП. Нужно ли эту операцию отражать в 1ДФ и с каким кодом дохода. Спасибо.

Наумов Сергій Михайлович

Якщо працівник вчасно відзвітувався та не мав надмірно витрачених та неповернутих коштів, то в 1ДФ дана сума не відображається.

 
25.04.2014, 10:08,   Алла

Доброго дня, підскажіть будь ласка:
- за якою ознакою доходів показувати у формі 1ДФ вихідну допомогу при скореченні штату 101 чи 127 ( в різних консультаціях по різному пропонують відображати)?
В листі ДПСУ від 24.05.2011 р. №9649/6/17-0215 зазначено, що своєчасною є виплата зарплати за поточний місяць у наступному. Цей висновок, наймовірніше, грунтується на прикладі наведеному в Порядку, згідно з яким "до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).Аналогічну думку Ви висловили в консультації журналу "Податки та бухгалтерський облік" №91 за листопад 2011 р. на ст.45. А в журналі "Все о труде и зарплате" №9 за вересень 2013 р. на ст.83-84 ви висловлюєте думку, що зарплата за останній мць кварталу відображається у формі 1ДФ тільки при своєчасній виплаті зарплаті - не пізніше 7 числа наступного місяця (ст.115 КЗпПУ), а ПДФО показується в колонці 4 "Перераховано" та 4а "Нараховано", якщо сплата до бюджету пройшла вчасно протягом 30 кл.дн наступних за місяцем нарахування доходів.
- чи відображається у формі 1ДФ за 1 квартал 2014 р. графа 3 "Сума виплаченого доходу" сума заробітної плати за березень 2014 р., що виплачена в період з 08.04.14 по 30.04.14. (що згідно Інструкції статистики щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №1-ПВ (місячна) "Звіт зпраці" не є заборгованістю)? Чи відображається у графі 4 "Сума податку перерахованого"- суми сплаченого ПДФО із зарплати за березень 2014 р. в період з 08.04.14 по 30.04.14?
- чи відображається у формі 1ДФ за 1 квартал 2014 р. графа 3 "Сума виплаченого доходу" сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, що нарахована в березні 2014 р., за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності, що профінансована фондом та відповідно виплачена в період з 08.04.14 по 30.04.14. (що згідно інструкції статистики щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №1-ПВ (місячна) "Звіт зпраці" не є заборгованістю)? Чи відображається у графі 4 "Сума утриманого податку перерахованого"- суми сплаченого ПДФО із допомоги по тичасовій непрацездатності за рахунок ФССзТПВ, нарахованої в березні 2014 р., сплаченого в період з 08.04.14 по 30.04.14?
- чи відображається у формі 1ДФ за 1 квартал 2014 р.графа 3 "Сума виплаченого доходу" сума винагороди по цивільно-правовій угоді за березень 2014 р.,що нарохована в березні, а виплачена 10.04.2014 р. (оскільки фізична особа не приходила за винагородою) ? Чи відображається у графі 4 "Сума податку перерахованого"- суми сплаченого ПДФО із цієї винагороди, що сплачені 31.03.2014 р.?
-чи відображається у формі 1ДФ, якщо так то за якою ознакою сума сплати за навчання відповідальних працівників підприємства за газове господарство, за електрогосподарство, за охорону праці? Наявність таких відповідальних працівників передбачена законом "Про охорону праці", "Правил безпеки газопостачання України", "Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів".

Наумов Сергій Михайлович

1. Вихідна допомога у зв'язку зі звільненням відображається за 101 ознакою доходу.

2. Якщо заробітна плата, нарахована за березень місяць,  виплачена у квітні  після терміну, встановленого, наприклад, колективним договором, то сума нарахованої зарплати   відображається у податковому розрахунку за І кв., а сума виплаченої заробітної плати відображається у  податковому розрахунку за 2 кв. Аналогічно відображається сума утриманого податку. 

3. Сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом відображається в 1ДФ за ознакою доходу 158.

 
25.04.2014, 10:17,   Леся

Доброго дня. Фізична особа підприємець самостійно формує податкову звітність, найманих працівників немає. Що потрібно вказати в графі головний бухгалтер при поданні форми 1-Дф: прізвище фізичної особи-підприємця чи взагалі не заповнювати дану графу? Дякую.

Наумов Сергій Михайлович

В 1ДФ дану графу Ви не заповнюєте.

 
25.04.2014, 10:14,   Анна

Сотрудник предприятия уволился 3.03.14 г с основного места работы и был принят на работу на то же предприятие с 04.03.14 г. по совместительству. Кроме ЗП другие доходы ему не начислялись. Как заполнить расчет по 1ДФ: 1) Нужно ли разделить зарплату на полученную за время основной работы и по совместительству на две строки? ИЛИ 2) Всю сумму зарплаты занести в первую строку, а во второй только заполнить графы 1,2,5,6?

Наумов Сергій Михайлович

Відповідно до форми 1ДФ потрібно розділити заробітну плату і податок до дати звільнення заповнивши один рядок із зазначенням дати звільнення і після прийняття заповнивши інший рядок із зазначенням дати прийняття.

 
23.04.2014, 17:20,   Ирина

Как отразить в 1-ДФ ситуацию, если в 1 кв сделали предоплату ФОПу, а во 2 квартале эту предоплату ФОП вернул

Наумов Сергій Михайлович

У разі повернення фізичною особою - підприємцем суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена суб’єктом господарювання у розрахунку за ф. №1ДФ за попередній квартал, суб’єкт господарювання зазначає таку суму повернення з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.

 
23.04.2014, 17:03,   Атаджанова Ольга

Можно ли работника отказавшегося от идентификаци-онного кода показывать не в отдельной порции, а общей?

Наумов Сергій Михайлович

Працівник, який відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків потрібно зазначати в загальній порції.

 
23.04.2014, 14:39,   Атаджанова Ольга

Как отражается оплата отпуска по беременности и родам в ф. 1ДФ? Можно ли численность совместителей отражать в графе "Працювало за цивільно-правовими договорами?

Наумов Сергій Михайлович

1. Сума допомоги по вагітності та пологах відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу 128.

2. Зовнішніх сумісників потрібно зазначати у рядку " Працювало у штаті".

1   2   3   4   5   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на  ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация новостей ligazakon.ua в полнотекстовом виде и цитирование интервью, Интернет-конференций, авторских, аналитических статей в объеме не более 500 знаков для производства одного информационного материала. При этом обязательной является ссылка на "ЛІГА:ЗАКОН" как источник информации, а для Интернет-ресурсов – ещё и прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами. Гиперссылка должна быть размещена в первом или втором абзаце материала. Подробнее правила републикации
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net