Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
24 декабря 2013     
Всего вопросов: 72

Результаты работы Министерства доходов и сборов за год существования

Міністерство доходів і зборів України спільно з правовим порталом ligazakon.ua 24 грудня 2013 року з 16:00 до 17:00 провели онлайн-конференцію на тему: "Результати роботи Міністерства доходів і зборів за рік існування"

На вопросы отвечали:

Олександр Вікторович Клименко, Міністр доходів і зборів України

 
 
19.12.2013, 15:19,   Оксана Викторовна

Александр Викторович, будет ли законодательно урегулирован вопрос относительно отражения кодов УКТ ВЭД в налоговых накладных и возможностей корректировки этих кодов? Нюансов на практике много, но они ни чем не урегулированы. Спасибо.

Александр Клименко

Відповідно до вимог Податкового кодексу України (стаття 201) „код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)” є обов’язковим реквізитом, що повинна містити податкова накладна.

Вказаний реквізит було запроваджено як елемент опосередкованого (непрямого) контролю за рухом товару по усьому ланцюгу постачання на митній території України, що в свою чергу зумовлює скорочення кількості перевірок.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (1)
27.12.2013, 11:59, Олександр
Рейтинг (0)
Чи відомо пану Міністру, що 36 товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД підакцизних товарів, які містятся в статті 215 Податкового Кодексу не відповідають УКТ ЗЕД версії 2012, яку затверджено законом України "Про Митний тариф України"
від 19 вересня 2013 року N 584-VII?
Аналогічно стосовно екологічного податку за викиди в атмосфернеповітря (28 товарних підкатегорій).

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 14:42,   катя

Здравствуйте. Насколько правомерны требования налоговой в Новоград-Волынске Житомирской области сдавать отчет Физлицу предпринимателю без наемных работников по единому налогу только в эл.виде? Ведь норму о том, что отчетность подается и в бумажном виде - никто не отменял.

Александр Клименко

Відповідно до пункту 49.3. Податкового кодексу України Податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: 

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

    Рейтиг (0)
Комментарии (2)
03.01.2014, 10:22, осведомленный
Рейтинг (1)
районные инспекции задалбывают практически ежедневными контролями с планами доведения электронки до 100% до конца года с угрозами админрепрессий в случае невыполнения Электронка - это конечно хорошо, но нельзя добиваться этого такими методами. Многие, плательщики, получив ключи, не знают, что делать дальше. Они отдают эти ключи сотрудникам ЦОППов, чтобы они за них сдавали отчетность. Из получивших ключи реально ими пользуются где-то половина плательщиков.
24.12.2013, 16:47, катя
Рейтинг (2)
Осталось только, что бы эту "новость" донесли в районы(((((

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 15:23,   Ирина

Ваше ведомство регулярно выпускает "памятки" о правилах заполнения налоговых накладных, которые содержат такие требования, как "выравнивание текста по правой стороне поля", формат написания даты (ставить точки или нет), размер букв в названиях юридических лиц, порядок написания адреса (что писать сначала * город или улицу) и т.д., список можно продолжать долго. Откройте секрет, как начальник ведомства, есть ли какое-то здравое объяснение таким требованиям (конечно,кроме поводов для штрафов)?. Спасибо за ответ.

 
19.12.2013, 10:29,   Павло Господарик

Чому Міністерство надсилає листи ,зміст котрих суперечать рішенням Вищого адміністративного суду України (лист від 17.09.13 №12593\5\99-99-19-04-02-16 суперечить рішенню ВАСУ від 28.12.12 №2614\12\13-12)

Александр Клименко

В першу чергу слід зазначити, що лист Вищого адміністративного суду України від 28.12.2012 №2614/12/13-12 є не рішенням, а інформаційним листом, який запропоновано довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів для врахування при здійсненні правосуддя.

Відповідно до п. 209.6 ст. 209 Кодексу сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Таким чином, основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

У зв’язку з виникненням спірних питань на місцевому рівні, пов’язаних з реєстрацією договорів оренди на земельні ділянки, Міністерство доходів і зборів України листом від 17.09.13 № 12593/5/99-99-19-04-02-16 звернулось до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозицією у найкоротший термін врегулювати питання щодо прискорення оформлення прав користування чи прав власності стосовно земельних ділянок, що використовуються  сільськогосподарськими товаровиробниками.

Враховуючи зазначене, вищенаведені листи не суперечать один одному.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (3)
24.12.2013, 17:48, Павло
Рейтинг (1)
Якщо Ухвала ВАСУ для Міндоходів є пустим звуком, то в Україні немає ні права ні Закону.
24.12.2013, 16:50, Один ЧП
Рейтинг (1)
Ага, то есть процедура законодательно не согласована, но жарят за её по-настоящему. "Прекрасно, ...ть, прекрасно" (с)
24.12.2013, 16:38, Платник
Рейтинг (4)
Взагалі то до чого тут Міністерство аграрної політики та продовольства України??? Якщо реєстрацією права власності з 01.01.13 р. займаються реєстраційні служби, що підпорядковані Мінюсту!!!

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 15:45,   Украинец

Уважаемый Александр Викторович, когда будет отменен единый налог для физ.лиц, или изменено законодательство,в одном магазине подакцизные товары только с кассовыми аппаратами, а остальная часть магазина оформлена на частных предпринимателей( скрытые наемные работники).И необходимо везде, где продажа товаров осуществляется в помещениях ввести кассовые аппараты.

Александр Клименко

З січня 2012 року реформовано спрощену систему оподаткування та передбачені радикальні зміни її базових положень. Фізичні особи - підприємці поділені на категорії залежно від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності. На сьогодні для суб’єктів господарювання - фізичних осіб запроваджено 4 групи платників єдиного податку. Саме завдяки розбивці на групи та спрощенню умов ведення бізнесу у платників спрощеної системи оподаткування спостерігається позитивна динаміка росту кількості платників  та  бюджетних надходжень.

Міністерством доходів і зборів здійснюється постійний контроль за покращенням рівня адміністрування спрощеної системи оподаткування та контроль за проведенням  заходів  направлених  на створення  сприятливих  умов для  обрання  спрощеної  системи оподаткування платниками.

Для покращення обслуговування платників податків, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, досягнення довіри, взаєморозуміння та партнерства, зменшення податкового тиску та втручання у господарську діяльність платників податків підрозділами доходів і зборів з  фізичних осіб із року в рік зменшується кількість проведених згідно з планом-графіком документальних перевірок фінансово-господарської діяльності фізичних осіб – підприємців з питань, пов’язаних із здійсненням контролю за повнотою нарахування, утримання та своєчасності сплати належних сум податків до бюджету.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (1)
24.12.2013, 16:44, Один ЧП
Рейтинг (1)
Мда... Этот мужик на фото, похоже, не понимает о чём его спрашивают...

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 12:00,   Тетяна Дешко

«Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (далі – Альянс) в рамках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року №1026-VI закуповує і регулярно постачає до українських неурядових організацій шприці для безкоштовного поширення серед представників уразливих груп. Вже три місяці близько 7 мільйонів одноразових шприців заблоковано на складі тимчасового зберігання через відмову митних органів їх розмитнювати без сплати антидемпінгового мита.
Митні органи безпідставно вимагають сплати антидемпінгового мита у розмірі 2,2 млн. грн. на шприци, які завозяться для надання у якості благодійної допомоги за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Як відомо, Законом України «Про виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні» товари чи предмети, оплачені за рахунок грантів Фонду, звільняються від оподаткування, зокрема, митом. Вартість зберігання вантажу на митному складі коштує Альянсу 1600 грн. за одну добу.
Просимо негайно втрутитися у вирішення цієї проблеми.

Александр Клименко

Відповідно до пункту 8 статті 16 Закону України від 22.12.1998 № 330-XIV «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» остаточне антидемпінгове мито сплачується за ставкою та на умовах, встановлених у відповідному рішенні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування остаточних антидемпінгових заходів. Остаточне антидемпінгове мито сплачується незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як правило, справляються при імпорті в країну імпорту товарів.

Аналогічна норма визначена статтею 288 Митного кодексу України, якою встановлено, що спеціальне мито, антидемпінгове мито та компенсаційне мито застосовуються незалежно від інших видів мита на умовах, визначених законом.

Таким чином, митне оформлення шприців з полімерних матеріалів з голками або без голок, двокомпонентних та трьохкомпонентних має бути здійснено із застосуванням остаточних антидемпінгових заходів, а саме зі сплатою антидемпінгового мита в повному обсязі.

Разом з тим, Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі надано доручення Міністерству охорони здоров’я України разом з Міністерством  економічного розвитку і торгівлі України запровадити моніторинг ситуації на ринку шприців з  полімерних матеріалів з голками або без голок, двокомпонентних та трьохкомпонентних: об’ємом 2 мл, 5 мл, 10 мл,  включаючи доступність даної продукції для  населення України.  У разі виявлення дефіциту або тенденції до різкого підвищення цін на зазначені шприци на внутрішньому ринку України винести результати проведеного аналізу на розгляд Комісії (пункт 3.4 рішення від 29.09.2009 № АД-216/2009/4402-37).

    Рейтиг (0)
Комментарии (2)
24.12.2013, 22:59, Дима
Рейтинг (0)
А он так и не ответил.
24.12.2013, 16:32, Один ЧП
Рейтинг (0)
Я так и не понял, почему таможня требует сбор со шприцов, которые предназначены не на реализацию, а на благотворительность.

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 16:20,   Євгеній

Шановний Олександре Вікторовичу! Чому, набуло системного характеру не прийняття Вашим Міністерством податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних? Наразі вже Вищий адміністративний суд України в своєму інформаційному листі №1486/12/13-13 від 24.10.13 звертає на це увагу. Які, особисто Вами, вживаються заходи для покращення роботи на цьому напрямі і коли Ви зможете виправити цю ситуацію?

Александр Клименко

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246). Відомості, що містяться в податковій накладній або розрахунку коригувань кількісних та вартісних показників до неї, вносяться платником ПДВ до Реєстру шляхом надсилання органу Міндоходів податкової накладної в електронній формі (п. 2 Порядку № 1246).

Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є, зокрема, наявність у ній помилок (п. 9 Порядку № 1246).

«1) наявність помилок;

2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.»

Штрафні санкції за невключення податкової накладної до Реєстру положеннями ПК не передбачено. Водночас не варто забувати, що продавець зобов’язаний включити суму ПДВ за такою накладною до податкових зобов’язань, однак покупець не матиме права включити її до податкового кредиту. Проте покупець товарів, робіт (послуг) має право додати до декларації з ПДВ заяву зі скаргою на такого продавця, що і дозволить йому включити суму ПДВ до складу податкового кредиту. Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної перевірки продавця (абзаци дев’ятий-одинадцятий п. 201.10 ПК).

Зауважимо, що відстеження актуального стану платника ПДВ - продавця доцільно відслідковувати на сайті irc.gov.ua, пошук в ЄДР.

    Рейтиг (-5)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 12:22,   Світлана, Біла Церква

А мене більше цікавить, що корисного для малих і середніх підприємців зроблено Міндоходів за цей рік? На прикладі конкретного маленького українця-підприємця, якщо можна. Дякую!

Александр Клименко

Доброго дня, шановні відвідувачі порталу «Ліга»! Радий вас вітати!

Дуже приємно, що платники так активно цікавляться діяльністю Міністерства доходів і зборів України та його досягненнями за переший рік існування. Тож прийшов час підбити підсумки, що ми з вами зараз і зробимо.Міністерство доходів і зборів поставило собі за мету забезпечити стабільність і прогнозованість податкової і митної політики для малого і середнього бізнесу. В 2013 році ми запровадили низку інновацій, які дозволили зробити спрощену систему більш зручною для підприємців.

- передбачена можливість подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді; 

- розширений звітній період з календарного місяця до року для найбільш популярної серед підприємців другої групи, на якій працюють 56% від загальної кількості «спрощенців»;

 -  платникам податків надана можливість за власним рішенням змінювати групу або ставку податку протягом року; 

- введено дві додаткові групи єдиного податку з обсягом доходів до 20 млн.грн. та без обмеження в кількості найманих працівників, зменшення для них ставок податків. 

Для малого та середнього бізнесу, конкретних українських підприємців ці зміни несуть спрощення процедур та механізмів звітності, надання нових можливостей для зростання та розвитку. 

Сьогодні ми бачимо, що наші інновації виправдали себе і з точки зору зростання підприємницької ініціативи, і з точки зору надходжень до бюджету. 

-        на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання; 

-        тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців; 

-        найбільш інтенсивно – на 23% – протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників. 

-        фізичні особи-підприємці, що працюють на єдиному податку збільшили сплату податків у 2013 році на 37%, до 4,6 млрд.грн. Юридичні особи – на 46,2%, до 1,65 млрд.грн.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 17:31,   Сабіна

Олександр Вікторович,на підставі яких нормативних актів вимагають здавати Звіти ФОП-ців за листопад 2013р. (ЄСВ- Додаток 4)в електронному вигляді, навіть, якщо працює одна людина: ДПІ у м. Полтава. Якщо дії працівників ДПІ неправомірні, то хто і яку відповідальність понесе? Буду вдячна за відповідь.

 
20.12.2013, 09:25,   Марина

Олександр Вікторович, бухгалтери України дочекаються врегулювання методики стосовно заповнення форми звіту 1-ДФ в частині відображення/невідображення у ній надання коштів на відрядження або під звіт та Нарахування/утримання Єдиного соціальногьо внеску? Адже згідно методики заповнення - необхідно відображати все.

   2   3   4   5   6   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net