Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
12 июня 2014     
Всего вопросов: 9

Трудовые отношения, оплата труда и социальные гарантии мобилизованным сотрудникам

Трудовые отношения, оплата труда и социальные гарантии и мобилизованным сотрудникам
Компания "ЛІГА:ЗАКОН" 12 июня 2014 года с 11.00 до 13.00 проведет онлайн-конференцию на тему "Трудовые отношения, оплата труда и социальные гарантии мобилизованным сотрудникам". 
Какие социальные гарантии предоставляет действующее законодательство мобилизованным сотрудникам?
Как в учете отражается выплата среднего заработка мобилизованному сотруднику?
Можно ли включить эти суммы в налоговые расходы предприятия?
Эти и другие вопросы вы сможете задать в ходе интернет-конференции.

На вопросы отвечали:

Виктория Беницкая, эксперт-аналитик компании "ЛІГА:ЗАКОН"

 
 
12.06.2014, 11:53,   Люба

Доброго дня! Підкажіть будь ласка,як розрахувати середню з-ту звільненому з 20.03.2014р.мобілізованому ,а поновлено з 21.03.2014 згідно Закону України від20.05.2014р.№ 1275-VII

Виктория Беницкая

Добрий день!

Якщо за угодою між працівником і власником звільнення було скасовано і в наказі про поновлення працівника зроблено запис "Відмінити наказ №… від 20.03.2014 р. про звільнення Іванова І.І.", то у такому випадку збереження середньої заробітної плати здійснюється з дня призову на військову службу.

Згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, середній заробіток мобілізованого працівника розраховується як добуток середньоденного (середньогодинного) заробітку на число днів (годин), що припадають на період, протягом якого буде проходити військову службу працівник.

 
12.06.2014, 11:08,   Олена

Якщо особливий перыод - 1 рік закінчився, а працівника не було демобілізовано, на підставі якої статті КЗпП його можна звільнити та який запис у трудову потрібно записати?

Виктория Беницкая

Доброго дня, Олено!

Давайте будемо вирішувати проблеми по мірі їх надходження. До закінчення року ще досить далеко і будемо надіятися, що в країні настане мир і спокій на багато швидше, ніж доведеться звільняти мобілізованих працівників.

 
12.06.2014, 11:22,   Олена

Чи є особливості укладення трудового договору з працівником, яким приймається на місце мобілізованого працівника? Чи потрібно вказувати про те, що працівник приймається на місце мобілізованого працівника у заяві про прийняття на роботу та в наказі?

Виктория Беницкая

Доброго дня, Олено!

З працівником, який приймається на місце мобілізованого, необхідно заключити строковий трудовий договір. У заяві про прийняття на місце мобілізованого працівника, а також у наказі про прийняття працівника має бути чітко зазначено, що трудовий договір укладається до дня фактичного виходу на роботу основного працівника, який призваний на військову службу за призовом під час мобілізації.

 
11.06.2014, 18:14,   Евгений

Могу ли я уволить работников, если меня мобилизируют (ФЛП на едином налоге)?

Виктория Беницкая

Да, согласно п. 10 ст. 40 КЗоТ трудовой договор, заключенный на неопределенный срок, а также срочный трудовой договор до истечения срока его действия могут быть разорваны собственником в случае призыва или мобилизации собственника - физического лица во время особого периода.

 
10.06.2014, 21:57,   Галина Владимировна

Освобождается ли ФЛП единоплатник от уплаты ЕН на период собственной мобилизации?

Виктория Беницкая

Галина Владимировна, здравствуйте!

Да. В соответствии с п. 25 подразд. 10 р. XX "Переходные положения" НКУ самозанятые лица (физические лица - предприниматели, лица, осуществляющие независимую профессиональную деятельность), которые имели или не имели наемных работников, призванные на военную службу во время мобилизации или привлеченные к выполнению обязанностей по мобилизации по должностям, предусмотренным штатами военного времени, во время особого периода, определенного Законом Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации", на весь период их военной службы освобождаются от обязанности начисления, уплаты и представления налоговой отчетности по единому налогу.

 
10.06.2014, 12:59,   Віктор

Чи буде нараховуватися ЄСВ на компенсацію з бюджету середнього заробітку мобілізованого працівника?

Виктория Беницкая

Добрий день!

Ні, відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI не нараховується єдиний внесок на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

 
11.06.2014, 17:29,   Ірина, Київ

За яким кодом в 1ДФ відображається зарплата мобілізованого працівника?

Виктория Беницкая

Доброго дня, Ірино!

У Довіднику ознак доходів фізичних осіб, затвердженому наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49, передбачено, що доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), відображаються в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу "101".

Детальніше про це можна почитати в програмно-інформаційному продукті "БУМ".

 
12.06.2014, 08:08,   Фірсова Людмила

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, які правові підстави є для поновлення на роботі працівника, який був звільнений 18.03.2014 для проходження військової служби при мобілізації?
Дякую

Виктория Беницкая

Добрий день, Людмило!

У законодавстві України не передбачено норми, відповідно до якої співробітники, звільнені до 1 квітня 2014 року у зв'язку з мобілізацією, підлягали б поновленню на останньому місці роботи. Отже, до внесення відповідних виправлень до законодавства для продовження співробітництва з такими працівниками роботодавець повинен заново прийняти їх на роботу. З іншого боку, законодавством не заборонено роботодавцеві за власною ініціативою прийняти наказ про поновлення працівника на попередній посаді.

Детальніше про це можна почитати в програмно-інформаційному продукті "БУМ".

 
11.06.2014, 07:06,   надежда

Добрый день . У меня вопрос о пенсии, не знаю , кому его адресовать, может подскажите. У меня 3 группа по инвалидности . Я подготовила все документы на досрочную пенсию .Мне 56 лет , 39 лет трудовой стаж, в пенсионном фонде предварительно сделали расчет , а когда принесла документы на оформление(рассчитавшись с работы), мне сказали , что я на предварительный уход права не имею,так как получаю пенсию по инвалидности. Я в полном шоке, работу я потеряла , а пенсия по инвалидности 1020 гр, я не знаю , что мне делать??? Я буду очень благодарна за любую подсказку. Спасибо.

Виктория Беницкая

Здравствуйте, Надежда. Извините, но Ваш вопрос не имеет отношения к тематике сегодняшней конференции!

© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net