Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
23 марта 2010     
Всего вопросов: 30

Парковка в большом городе: новые старые нормы

В ходе конференции планируется обсудить вступившие в силу с 1  марта 2010 года новые Правила парковки транспортных средств. В частности, предлагается обратить внимание на следующие вопросы:

 

- Законность новых Правил.

 

- Как должны быть оборудованы парковочные площадки?

 

- Во сколько раз завышена плата за парковку в Киеве и почему?

 

- Должен ли платить водитель, если парковка не соответствует новым Правилам?

 

- Возвращение блокираторов и эвакуаторов.

 

Подробнее см.материал "Новые Правила парковки: хит-парад незаконных норм"

 

На ваши вопросы ответят:

 

 

 Дмитрий Гнап, председатель общественной организации "Комитет прямого действия" (К.П.Д.).

 

 

Андрей Нечипоренко, адвокат, партнер АК "Наталия Суббота и партнеры".

 

Добрий день, шановні відвідувачі порталу Ліга-Закон! 

Правила паркування транспортних засобів, які набрали чинності три тижні тому, багато в чому суперечать українському законодавству. Також вони надають серйозні можливості для зловживань представникам місцевої влади. Провідні юристи за автомобілісти об’єднали свої зусилля для того, щоб протистояти цим зловживанням та беззаконню. 

Про які саме порушення законів йдеться – ми й намагатимемося розповісти під час конференції.  

Залишайтеся з нами! 

З повагою, Дмитро Гнап, Андрій Нечипоренко.

 
 
13.03.2010, 19:37,   Юрыч

Уважаемые специалисты, почему вы считаете, что плата за парковку завышена?

Дмитрий Гнап

Смотрите ответ на вопрос Павла.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
12.03.2010, 11:32,   Виктор

Андрей, скажите, пожалуйста, реально ли в суде бороться с коммунальщиками в вопросах парковки, и стоит ли? Не лучше ли подать коллективный иск, или потребовать от КСУ отменить Постановление о Правилах? Что может водитель в одиночку? да и кто пойдет судиться из-за таких сумм?

Андрей Нечипоренко

Вікторе, боротися можна і потрібно. Наразі КПД та іншими активістами
здійснюються дії по оскарженню окремих положень Правил паркування, у тому числі в суді. Досягнення позитивного результату у цих справах буде
обов"язковим для усіх водіїв та паркувальників - Вам не потрібно буде
подавати свій чи колективний позов з цього приводу. Практичні поради щодо "звільнення залізного друга" успішно надає КПД, до якого доцільно одразу звернутися у випадку виявлення ознак застосування технічних засобів.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
12.03.2010, 17:46,   Роман

Можно ли оформить права собственности на парковку? Если "да", то какие действия для этого следует предпринять? Если при организации парковки, оператор устанавливает ограждения, контрольно-пропускной пункт (как капитальное строение) и т.д., можно ли оформить право собственности на такие строения? И как быть с правами на землю (аренда, пользование и т.д.)? Вопрос не только для Киева.

Дмитрий Гнап

Роман, на це питання докладно відповів заслужений юрист України Віктор Щербаков, з яким співпрацює наша організація.

"Суб'єкт господарювання, для здійснення господарською діяльності, повинен отримати земельну ділянку у користування у порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Якщо йдеться тільки про стягнення місцевого збору, то для адміністрування такого обов'язкового платежу достатньо мати рішення місцевої ради про визначення меж майданчика для паркування, рішення про розмір такого місцевого збору, технічну документацію на майданчик, затверджену органами землевпорядними, санітарними, природоохоронними, архітектури і погоджену Державтоінспекцією та балансоутримувачами дороги (вулиці). У окремих випадках, пов'язаних із діяльністю органів влади, іноземних представництв, підприємств, діяльність яких пов'язана із певними обмеженнями чи безпекою держави і таке інше, потрібно узгодження таких суб'єктів.

Наприклад, влаштування майданчиків для паркування на вулиці Бальзака (Київ), здійснювалося на теплотрасі. Через пошкодження труби теплотраси минулої зими виникла промоїна у якій зварилося декілька автомобілів, а значна кількість була залита гарячою водою на поверхні.

Якщо мова йде про стягнення будь-якої іншої плати за будь-які інші послуги, у цьому випадку суб'єкт господарювання (тобто, оператор паркування) повинен мати документ, що підтверджує його право на ведення господарської діяльності на паркувальному майданчику. У такому документі зазначається права та обов'язки суб'єкта господарювання та визначаються конкретні межі земельної ділянки, відведеної для паркування. Такими документами є державний акт або договір оренди. Межі ділянки повинні бути винесені у натуру (на місцевість). За користування ділянкою суб'єкт господарювання має сплачувати плату".

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
10.03.2010, 17:53,   галина

Протягом якого часу потрібно заплатити штраф, щоб не набігала пеня?

Андрей Нечипоренко

Шановна Галино!

Відповідальність за порушенням правил паркування, якщо Ви пишете про штраф, на сьогодні не передбачена. Виходячи з цього і штраф, і пеня у випадку його несплати відсутні. Якщо Ви маєте на увазі оплату застосування технічних засобів, то, знову-таки, пеня за його неоплату відсутня. У випадку відмови водія від оплати застосування технічних засобів ця сума стягується у судовому порядку. Хоча, на нашу думку, законних підстав для задоволення такого позову немає.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
13.03.2010, 21:49,   Иван

Безналичный расчет за парковку сейчас предусмотрен?

Андрей Нечипоренко

Відповідно до пункту 29 Правил паркування сплата збору за паркування та вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування
здійснюється:
- шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування;
- готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали.

Дмитрий Гнап

Только в том случае, если вы - юридическое лицо и вы паркуете свой транспорт на территории, которую обслуживает парковочное предприятие. Обслуживает, на законных основаниях, разумеется.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
14.03.2010, 09:46,   Бася

Можно ли парковаться на тротуарах по новым правилам?

Дмитрий Гнап

Смотрите ответ на вопрос Александры.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
15.03.2010, 08:59,   Павлов Собакин

Здравствуйте, Андрей, Дмитрий! А правда, что "сплошной зоны парковки" больше не существует? Какие тогда тарифы в Киеве теперь?

Дмитрий Гнап, Андрей Нечипоренко

«Сплошная зона парковки», размещенная в центре Киева – незаконная выдумка киевских властей. Такое понятие, напрочь отсутствует в номартивно-правовой баз Украины. Оно есть только в Распоряжении КГГА, которое очевидно противоречит законодательству.

У вас есть полное право не оплачивать даже местный сбор за парковку, если парковка не обозначена знаками и разметкой, а парковщик вам говорит о якобы стоящих где-то щитах, предупреждающих о «сплошной зоне». Все парковки, согласно новых правил, должны быть обозначены знаками и разметкой.

    Рейтиг (2)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
14.03.2010, 18:08,   Михаил

Реальна ли отмена данного постановления?

Андрей Нечипоренко

Реальна.

Дмитрий Гнап

"Скажите себе что это реально. Или скажите себе что это - не реально. И то, и другое, окажется правдой!" (Г.Форд). 

Михаил, мы идем не только по юридическому пути, но и активно сотрудничаем с масс-медиа, чтобы максимум автолюбителей проинформировать о беззаконии. А также проводим акции гражданского действия, чтобы сплотить и организовать людей на защиту своих прав и интересов.

Уверены, в комплексе, все это позволит гражаднам победить правовой произвол!

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
23.03.2010, 12:57,   стас

здравствуйте, ув.Андрей! я читал где-то в интернете, что Вы помогали ув.Дмитрию и КПД готовить иски в суд и прочие документы об отмене постановления о новых Правилах паркинга - как сейчас обстоят дела с этим, и есть ли шанс на отмену?

Андрей Нечипоренко

Доброго дня, Стасе!
Оскарження Правил паркування здійснюється усіма доступними законними способами. Нами підготовлено і подано звернення до Президента з вимогою зупинити дію постанови Кабміну з одночасним звернення до Конституційного суду про визнання постанови неконституційною. Аналогічне звернення подано на адресу Генерального прокурора України з вимогою принести протест на цей нормативно-правовий акт, а у випадку його відхилення - звернутися до суду з
вимогою про скасування постанови. Нарешті, подано звернення до Міністерства юстиції про надання роз"яснення щодо окремих положень постанови та її відповідності чинному законодавству. Відповіді на звернення очікуємо за кілька тижнів.
Судове оскарження Правил паркування здійснюється іншими юристами, які раніше подали відповідні позови, у співпраці з КПД. Позов, наскільки мені відомо, перебуває на стадії першого судового засідання.
Окремі одіозні положення постанови № 1342 є незаконними, про що неодноразово вже зазначалося, а отже існують законні підстави для її скасування. На нашу думку, це лише питання часу.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
16.03.2010, 10:17,   Валерий

Здравствуйте, Андрей, Дмитрий! Как избавиться от "парковщиков" на зелёной зоне,газоне возле дома напротив окон? Какие правовые нормативы существуют относительно этого вопроса?
Спасибо,с уважением, Валерий Яровой.
Г.Полтава.

Андрей Нечипоренко

Валерію, доброго дня!

Розміщення транспортних засобів на газоні, а також тротуарах, на яких залишається менше 2 метрів для проходу пішоходів, суперечить Правилам дорожнього руху (пункт 15.10), Правилам благоустрою відповідного населеного пункту, і за це передбачена адміністративна відповідальність (статті 122, 152, 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Протоколи про адміністративні правопорушення складають посадові особи органів внутрішніх справ або представники виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад.

    Рейтиг (1)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
   1   2   3   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2014.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2014.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2014.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net