Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
26 июня 2014     
Всего вопросов: 27

Податок на доходи фізичних осіб: "антикризові" зміни з 1 липня 2014 р.

Міністерство доходів і зборів України спільно із «ЛІГА:ЗАКОН» 26 червня 2014 року з 15.00 до 16.00 проведе онлайн-конференцію на тему «Податок на доходи фізичних осіб: "антикризові" зміни з 1 липня 2014 р."

Саме з 1 липня набирають чинності ті норми "антикризового" Закону України від 25.03.2014 р. № 1166-VII, які стосуютьтся податку на доходи фізичних осіб, і, зокрема, оподаткування пасивних доходів. Як будуть оподатковуватися інвестиційні доходи, роялті, банківські проценти? Чи стосуються ці зміни дивідендів? Починаючи з якої суми будуть оподатковуватися пенсії?

Ці та інші питання ви зможете задати у ході інтернет-конференції.

На вопросы отвечали:

Наумов Сергій Михайлович, заступник директора Департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб

 
 
24.06.2014, 14:19,   Виктория Эрнстовна

Добрый день! ФЛП, проживаю в Донецке, в Ворошиловском районе. В Калининском предприниматели пишут заявления о приостановке деятельности на время проведения АТО. В Ворошиловском в этом отказывают, говорят, что только можно написать заявление на отпуск один месяц, хочу приостановить деятельность, но не закрывать СПД, и не попасть под штрафные санкции. Кто прав, как правильно поступить?

Наумов Сергій Михайлович

Вибачте, але питання не відноситься до теми інтернет-конференції.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.06.2014, 14:42,   Лена

У квітні 2014 року я отримала дивіденди (податковий агент з мене отримав 5 % згідно статті 170.5.3 ПКУ).
Чи потрібно мені включати цю суму нарахованих дивідендів до річної декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік та платити податок застосовуючи ставку 15%?

Наумов Сергій Михайлович

Зміни в оподаткуванні дивідендів починають застосовуватись з 01 січня 2015г. відповідно до Закону України № 1200.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.06.2014, 14:57,   Лена

Перше питання. У мене, як у фізичної особи, є депозит, строк дії якого закінчується в листопаді 2014 року. Мій дохід (у вигляді відсотків по депозиту)становить більше ніж 40000 грн. за рік. Свої відсотки я отримаю в кінці строку, так як депозит був покладений на 1 рік і відсотки в загальній сумі більше 40000 грн. нараховуються в кінці закінчення депозиту. Чи будуть оподатковуватися всі нараховані мені відсотки протягом року чи тільки ті, які нараховані з липня 2014 року по листопад 2014 року? Прошу дати обґрунтовану відповідь згідно норм податкового законодавства. Дякую. Питання друге. Також у мене є депозит, дохід по якому перевищує 20706 грн. на рік, відсотки по якому нараховуються помісячно. Цей депозит строком з 1 січня 2014 року по грудень 2014 року. Чи будуть оподатковуватися відсотки по моєму депозиту, які були мені нараховані до 1 липня 2014 року, чи тільки ті, які щомісячно мені будуть нараховані з 1 липня 2014 року по грудень 2014 року? Прошу дати обґрунтовану відповідь згідно норм податкового законодавства. Дякую.

Наумов Сергій Михайлович

На друге питання: до оподатковуваного доходу за 2014 рік включатимуться проценти за ІІ півріччя, нараховані (виплачені) у звітному періоді, тобто у ІІ півріччі. На перше питання: Відсотки мають оподатковуватись в момент нарахування (виплати), тому у випадку нарахування в кінці строку один раз і оподатковуватись вони мають один раз; вибачте, але за ґрунтовною відповіддю раджу звернутись з письмовим запитом до органу доходів і зборів за місцем податкової адреси.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.06.2014, 20:39,   Тетяна Трушкевич

Добрий день шановний Сергій Михайлович!надайте будьласка відповідь на запитання :

за якою ставкою ПДФО оподаковуються інвестиційні доходи фіз.осіб від операцій з державними ПДВ -облігаціями і як оподатковуватимуться ці доходи після 01.07.2014р.?

Наумов Сергій Михайлович

Не включається до складу оподатковуваного доходу відповідно до 165.1.52. інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями Національного банку України та казначейськими зобов'язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 10:14,   Наталія

Закон вступає в силу з 1 липня 2014року, а не з початку року. Як буде враховуватися вартісна межа в сумі 20706 грн неоподатковуваних відсотків в цей період? Треба буде рахувати отримані відсотки з 01.01.2014 по 31.12.2014 в сумі 20706 чи з 01.07.2014 по 31.12.2014 в сумі 20709/2=10353 грн. Відсотки включаються нараховані за цей період чи виплачені? Адже нараховуються відсотки в банку в кінці місяця помісячно, а виплачуються людині згідно договору або вкінці строку договору(договір може бути і річним) або помісячно. Підкажіть,будь-ласка,як пересічному громадянину правильно порахувати, коли він перевищить цю межу, правильно скласти декларацію і визначити суму перевищення доходів, нарахувати і податок і заплатити в бюджет? Особливо важко, коли в людини різні депозитні вклади в декількох банках, зарплатні картки та інші накопичувальні карти по яким також капають щомісяця маленькі, але все рівно проценти. Доведеться брати довідки з усіх банків? А банки свого не упустять і зроблять їх платні....

Наумов Сергій Михайлович

Сума 20706 – за ІІ півріччя по відсотках, нарахованих (виплачених) у звітному періоді; фізична особа по закінченню року загальну річну суму нарахованих процентів зменшує на 20706 для застосування в ставок 15-20-25 %. Зобов’язання відображаються самостійно в поданій декларації, граничний термі подання – до 1 травня, граничний термін сплати – до 1 серпня. Банки зобов’язані інформувати вкладників про суми нарахованих процентів.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 12:25,   Наталья

Как осуществлять начисление НДФЛ с суммы дохода в виде процентов по вкладам: каждый месяц, если сумма процентов равна или превышает 20706 грн. за отчетный месяц? Как быть кредитным союзам, если они выступают налоговыми агентами? Обязаны ли они удерживать и перечислять НДФЛ с суммы дохода в виде процентов?

Наумов Сергій Михайлович

податкові агенти (крім банків) утримують податок з усієї суми нарахованих процентів, яка перевищує 20706; фізична особа по закінченню року загальну річну суму нарахованих процентів з усіх джерел зменшує на 20706 для застосування ставок 15-20-25 %. Зобов’язання відображаються самостійно в поданій декларації, граничний термі подання – до 1 травня, граничний термін сплати – до 1 серпня.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 13:39,   Ирина

Добрый день! Подскажите пожалуйста как облагается НДФЛ с дивидендов учредителям-физическим лицам по итогам деятельности предприятия (частное предприятие на общей системе налогообложения), если дивиденды были выплачены в июне и удержаны 5%, как теперь надо доначислять или нет? Спасибо!

Наумов Сергій Михайлович

Зміни в оподаткуванні дивідендів починають застосовуватись з 01 січня 2015г. відповідно до Закону України № 1200.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 16:00,   Маркос

Здравствуйте! Скажите ставки НДФЛ 15-20-25% для дивидендов применять с 01 июля 2014 года или с 01 января 2015 года (на горячей линии Миндоходив ответили, что с 01 января 2015г.)? Спасибо.

Наумов Сергій Михайлович

Зміни в оподаткуванні дивідендів починають застосовуватись з 01 січня 2015г. відповідно до Закону України № 1200.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 16:15,   Ірина. Запоріжжя.

Добрий день. Питань у мене два.
Перше, зміни в частині оподаткування депозитів набуваю чинності з 01.07., а сума яка не оподатковується вказана як "за рік". То яка сума не оподатковується у цьому році ?
Друге, якщо відсотки по депозиту отримані у більшій сумі, ніж та що не оподатковується, то податок стягується з усієї суми, чи тільки різниці, між фактично отриманими і тими що не оподатковуються.
Дякую.

Наумов Сергій Михайлович

1) Сума 20706 – за ІІ півріччя;

2) податкові агенти (крім банків) утримують податок з усієї суми нарахованих процентів, яка перевищує 20706; фізична особа по закінченню року загальну річну суму нарахованих процентів з усіх джерел зменшує на 20706 для застосування ставок 15-20-25 %. Зобов’язання відображаються самостійно в поданій декларації, граничний термі подання – до 1 травня, граничний термін сплати – до 1 серпня.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 12:25,   Микола. Львів.

Добрий день. Підкажіть будь-ласка
1. Ставка 20% для оподаткування процентів визначатиметься із суми більше 204 прожиткових мінімуми (ПМ) чи із суми 204ПМ + 17 ПМ, тобто додаємо ще суму, яка звільнена від оподаткування, оскільки вона до бази оподаткування не враховуватиметься?
2. Як оподатковуватиметься інвестиційний прибуток, проуенти, роялті, якщо вони частково отримані до 01.07.2014 року, а частково після 01.07.2014 року, а саме як визначатиметься база для ставки 20% і 25% (із врахуванням доходів до 01.07.2014року чи без них)?
3. Якщо були отримані різні види пасивних доходів: прогресивна шкала оподатквання застосовуватимется до них всіх разом взятих чи окремо по кожному виду доходу?
4. Якщо дохід по процентах нараховано за до 01.07.2014 року, але не виплаено. Чи підлягатиме він оподаткуванню під час виплати?

Наумов Сергій Михайлович

1. Спочатку  загальна річна сума отриманих процентів з усіх джерел зменшується на 17 ПМ (20706 грн.), а після цього визначається шкала оподаткування.

2. Тільки доходи, отримані після 01.07.2014 р.

3. До всіх разом узятих, з врахуванням п.1 відповіді

4. Так, підлягатиме, оскільки оподатковується нарахований (виплачений) дохід. Тобто, якщо відповідно до угод нарахування проводиться до 01.07., виплата має проводитись і проводиться після 01.07, такий дохід підлягає оподаткуванню за новими правилами.

    Рейтиг (1)
Комментарии (1)
26.06.2014, 16:04, алла
Рейтинг (0)
шановний сергію михайловичу не можу погодитись з вашою відповіддю на 4 питання, адже якщо в мене депозит в банку знаходиться з 2010 року та банк щомісячно нараховував проценти які додовав до суми вкладу,при цьому податком вони неоподатковувались, то невже коли я буду знімати гроші повинен буду заплатити податок зі всієї суминарахованих з 2010 року процентів? а як же загальне твердження що закон зворотньої дії не має?

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
1   2   3   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2014.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2014.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2014.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net