Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
24 декабря 2013     
Всего вопросов: 72

Результаты работы Министерства доходов и сборов за год существования

Міністерство доходів і зборів України спільно з правовим порталом ligazakon.ua 24 грудня 2013 року з 16:00 до 17:00 провели онлайн-конференцію на тему: "Результати роботи Міністерства доходів і зборів за рік існування"

На вопросы отвечали:

Олександр Вікторович Клименко, Міністр доходів і зборів України

 
 
19.12.2013, 15:23,   Ирина

Ваше ведомство регулярно выпускает "памятки" о правилах заполнения налоговых накладных, которые содержат такие требования, как "выравнивание текста по правой стороне поля", формат написания даты (ставить точки или нет), размер букв в названиях юридических лиц, порядок написания адреса (что писать сначала * город или улицу) и т.д., список можно продолжать долго. Откройте секрет, как начальник ведомства, есть ли какое-то здравое объяснение таким требованиям (конечно,кроме поводов для штрафов)?. Спасибо за ответ.

 
19.12.2013, 14:42,   катя

Здравствуйте. Насколько правомерны требования налоговой в Новоград-Волынске Житомирской области сдавать отчет Физлицу предпринимателю без наемных работников по единому налогу только в эл.виде? Ведь норму о том, что отчетность подается и в бумажном виде - никто не отменял.

Александр Клименко

Відповідно до пункту 49.3. Податкового кодексу України Податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: 

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

    Рейтиг (0)
Комментарии (2)
03.01.2014, 10:22, осведомленный
Рейтинг (1)
районные инспекции задалбывают практически ежедневными контролями с планами доведения электронки до 100% до конца года с угрозами админрепрессий в случае невыполнения Электронка - это конечно хорошо, но нельзя добиваться этого такими методами. Многие, плательщики, получив ключи, не знают, что делать дальше. Они отдают эти ключи сотрудникам ЦОППов, чтобы они за них сдавали отчетность. Из получивших ключи реально ими пользуются где-то половина плательщиков.
24.12.2013, 16:47, катя
Рейтинг (2)
Осталось только, что бы эту "новость" донесли в районы(((((

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 12:22,   Світлана, Біла Церква

А мене більше цікавить, що корисного для малих і середніх підприємців зроблено Міндоходів за цей рік? На прикладі конкретного маленького українця-підприємця, якщо можна. Дякую!

Александр Клименко

Доброго дня, шановні відвідувачі порталу «Ліга»! Радий вас вітати!

Дуже приємно, що платники так активно цікавляться діяльністю Міністерства доходів і зборів України та його досягненнями за переший рік існування. Тож прийшов час підбити підсумки, що ми з вами зараз і зробимо.Міністерство доходів і зборів поставило собі за мету забезпечити стабільність і прогнозованість податкової і митної політики для малого і середнього бізнесу. В 2013 році ми запровадили низку інновацій, які дозволили зробити спрощену систему більш зручною для підприємців.

- передбачена можливість подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді; 

- розширений звітній період з календарного місяця до року для найбільш популярної серед підприємців другої групи, на якій працюють 56% від загальної кількості «спрощенців»;

 -  платникам податків надана можливість за власним рішенням змінювати групу або ставку податку протягом року; 

- введено дві додаткові групи єдиного податку з обсягом доходів до 20 млн.грн. та без обмеження в кількості найманих працівників, зменшення для них ставок податків. 

Для малого та середнього бізнесу, конкретних українських підприємців ці зміни несуть спрощення процедур та механізмів звітності, надання нових можливостей для зростання та розвитку. 

Сьогодні ми бачимо, що наші інновації виправдали себе і з точки зору зростання підприємницької ініціативи, і з точки зору надходжень до бюджету. 

-        на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання; 

-        тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців; 

-        найбільш інтенсивно – на 23% – протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників. 

-        фізичні особи-підприємці, що працюють на єдиному податку збільшили сплату податків у 2013 році на 37%, до 4,6 млрд.грн. Юридичні особи – на 46,2%, до 1,65 млрд.грн.

    Рейтиг (-4)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
19.12.2013, 12:37,   зара

Коли піднімуть зарплату податківцям? Ви пробували на неї прожити?

 
17.12.2013, 17:42,   Инна, Бородянка

Считаете ли Вы справедливым такое выражение: если бы власть захотела, то избавиться от зарплат в конвертах можно было бы в течение нескольких месяцев?

Александр Клименко

Это утверждение было бы верным, если добавить здесь недостающий элемент. Если бы власть и бизнес проявили взаимное желание, то этот вопрос был бы решен эволюционно. Хочу заверить также г-жу Инну, что Министерство системно работает и борется с данной проблемой, и в следующем году мы приложим все силы, чтобы прятать зарплату в тень было невыгодно.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
18.12.2013, 18:39,   Инесса, Киев

Вот объясните, почему Вы отменили снижение с 2014 года ставок НДС и налога на прибыль? Как же инвестиционный климат в стране? Или важнее драть шкуру с бизнеса сегодня (пока еще есть с кого и что драть), а после вас и трава не расти?

Александр Клименко

Відповідно до статті 151 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та з урахуванням пункту 10 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу ставки податку на прибуток підприємств становлять:

з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 відсотки;

з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21 відсоток;

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19 відсотків, а для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені в пункті 15 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, - 5 відсотків;

з 1 січня 2014 року - 18 відсотків, а для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені в пункті 15 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, - 5 відсотків.

Разом з цим повідомляємо, що проектом Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків», який вноситься народним депутатом України Хомутинніком В.Ю., передбачено зміни до підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, а саме поступове зменшення ставки податку на прибуток підприємств протягом 2014-2015 років.

Так, передбачено, що з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно ставка податку становитиме 18 відсотків, з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно - 17 відсотків.

Даний проект Закону 20 грудня 2013 року Верховною Радою України прийнято в першому читання та в цілому. Найближчим часом цей Закон Секретаріатом ВР України в установленому порядку буде направлено на підпис Президентові України.

Прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів суб'єктами господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», оподатковується за ставкою:

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2017 року включно - 0 відсотків;

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2022 року включно - 8 відсотків;

з 1 січня 2023 року - 16 відсотків.

При здійсненні страхової діяльності юридичних осіб - резидентів ставки податку встановлено у таких розмірах:

3 відсотки - при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з інших видів страхової діяльності, визначеного пунктом 156.1 статті 156 Кодексу.

0 відсотків - при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення у разі виконання вимог до таких договорів, визначених підпунктами 14.1.52 та 14.1.116 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

За операціями з цінними паперами та деривативами ставка податку становить 10 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного відповідно до пунктів 153.8 та 153.9 статті 153 Кодексу

У випадках, встановлених статтею 160 Кодексу ставка податку становить 0, 4, 6, 12, 15 і 20 відсотків доходів нерезидентів та прирівняних до них осіб із джерелом їх походження з України.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
17.12.2013, 16:20,   Євгеній

Шановний Олександре Вікторовичу! Чому, набуло системного характеру не прийняття Вашим Міністерством податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних? Наразі вже Вищий адміністративний суд України в своєму інформаційному листі №1486/12/13-13 від 24.10.13 звертає на це увагу. Які, особисто Вами, вживаються заходи для покращення роботи на цьому напрямі і коли Ви зможете виправити цю ситуацію?

Александр Клименко

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246). Відомості, що містяться в податковій накладній або розрахунку коригувань кількісних та вартісних показників до неї, вносяться платником ПДВ до Реєстру шляхом надсилання органу Міндоходів податкової накладної в електронній формі (п. 2 Порядку № 1246).

Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є, зокрема, наявність у ній помилок (п. 9 Порядку № 1246).

«1) наявність помилок;

2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.»

Штрафні санкції за невключення податкової накладної до Реєстру положеннями ПК не передбачено. Водночас не варто забувати, що продавець зобов’язаний включити суму ПДВ за такою накладною до податкових зобов’язань, однак покупець не матиме права включити її до податкового кредиту. Проте покупець товарів, робіт (послуг) має право додати до декларації з ПДВ заяву зі скаргою на такого продавця, що і дозволить йому включити суму ПДВ до складу податкового кредиту. Надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної перевірки продавця (абзаци дев’ятий-одинадцятий п. 201.10 ПК).

Зауважимо, що відстеження актуального стану платника ПДВ - продавця доцільно відслідковувати на сайті irc.gov.ua, пошук в ЄДР.

    Рейтиг (-5)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
24.12.2013, 14:12,   ПЕТРО
Вельмиповажний Олександре Вікторовичу!Прокоментуйте будь-ласка, підписанний Вами Наказ Міндоходів №780 від 10.12.13. В ньому Ви розписали, якими методами виконати дохідну частину бюджету за весь рік на протязі грудня 2013 року і до чого це може призвести на Вашу думку.
 
19.12.2013, 15:19,   Оксана Викторовна

Александр Викторович, будет ли законодательно урегулирован вопрос относительно отражения кодов УКТ ВЭД в налоговых накладных и возможностей корректировки этих кодов? Нюансов на практике много, но они ни чем не урегулированы. Спасибо.

Александр Клименко

Відповідно до вимог Податкового кодексу України (стаття 201) „код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)” є обов’язковим реквізитом, що повинна містити податкова накладна.

Вказаний реквізит було запроваджено як елемент опосередкованого (непрямого) контролю за рухом товару по усьому ланцюгу постачання на митній території України, що в свою чергу зумовлює скорочення кількості перевірок.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (1)
27.12.2013, 11:59, Олександр
Рейтинг (0)
Чи відомо пану Міністру, що 36 товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД підакцизних товарів, які містятся в статті 215 Податкового Кодексу не відповідають УКТ ЗЕД версії 2012, яку затверджено законом України "Про Митний тариф України"
від 19 вересня 2013 року N 584-VII?
Аналогічно стосовно екологічного податку за викиди в атмосфернеповітря (28 товарних підкатегорій).

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
18.12.2013, 10:51,   4079

Как Вы относитесь к такому сокращенному написанию Вашего Министерства как "Мінздох"?

Александр Клименко

Лично я отношусь отрицательно. Потому что, во-первых, это написано безграмотно. Во-вторых, 100-процентно отличается от нашей идеологии, нашей миссии и задач.

    Рейтиг (-1)
Комментарии (1)
24.12.2013, 17:31, Автор
Рейтинг (2)
Что неправильного? "Мін" - міністерство, "3" - зборів, "дох" - доходів. А то, о чем Вы подумали, это по Фрейду!)

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
1   2   3   4   5   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net