Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
 
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
26 июня 2014     
Всего вопросов: 27

Податок на доходи фізичних осіб: "антикризові" зміни з 1 липня 2014 р.

Міністерство доходів і зборів України спільно із «ЛІГА:ЗАКОН» 26 червня 2014 року з 15.00 до 16.00 проведе онлайн-конференцію на тему «Податок на доходи фізичних осіб: "антикризові" зміни з 1 липня 2014 р."

Саме з 1 липня набирають чинності ті норми "антикризового" Закону України від 25.03.2014 р. № 1166-VII, які стосуютьтся податку на доходи фізичних осіб, і, зокрема, оподаткування пасивних доходів. Як будуть оподатковуватися інвестиційні доходи, роялті, банківські проценти? Чи стосуються ці зміни дивідендів? Починаючи з якої суми будуть оподатковуватися пенсії?

Ці та інші питання ви зможете задати у ході інтернет-конференції.

На вопросы отвечали:

Наумов Сергій Михайлович, заступник директора Департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб

 
 
24.06.2014, 14:42,   Лена

У квітні 2014 року я отримала дивіденди (податковий агент з мене отримав 5 % згідно статті 170.5.3 ПКУ).
Чи потрібно мені включати цю суму нарахованих дивідендів до річної декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік та платити податок застосовуючи ставку 15%?

Наумов Сергій Михайлович

Зміни в оподаткуванні дивідендів починають застосовуватись з 01 січня 2015г. відповідно до Закону України № 1200.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 15:36,   Ігор

Якщо я отримав дохід 24000 за депозитом. Я платитиму податок зі всієї суми чи тільки з різниці між 24000-17 неоподаткованих мінімумів.
З липня рахувати прибуток за депозитом чи за весь 2014 рік, тоді брати середньомісячний дохід щоб дізнатись яка сума звільняється від оподаткування....Дякую

Наумов Сергій Михайлович

Тільки з різниці: 24000-20706; враховується тільки загальний дохід за ІІ півріччя без визначення середньомісячних.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 14:40,   Алла

В розрахунку за ф№1-ДФ вказуються всі суми нараховані (виплачені) фізичній особі у вигляді процентів (починаючи з 1 копійки), чи лише ті, які перевищують 20706?

Наумов Сергій Михайлович

В розрахунку ф.№ 1ДФ відображаються загальні суми нарахованих та виплачених доходів без зменшення на 20706 грн.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 14:39,   Алла

5. Умовами окремих договорів передбачено, що при достроковому розірванні фізичною особою договору, проценти які нараховувались банком по вкладу фізичної особи не нараховуються та не виплачуються за весь період дії договору. Питання: яким чином відображати цю операцію у ф№1ДФ та яким чином повертати податок на доходи фізичних осіб, який був задекларований фізичною особою та з якого вже було сплачено податок?

Наумов Сергій Михайлович

По такій фізичній особі здійснюється перерахунок та подається уточнюючий розрахунок ф. № 1ДФ. На суму податку, яка підлягає поверненню, зменшується загальна сума по СГД, яка підлягає перерахуванню у періоді, в якому було проведено перерахунок.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 14:36,   Алла

2. Який доход вигляді процентів необхідно оподатковувати: нарахований чи фактично виплачений? Наприклад за липень 2014 року кредитна спілка нарахувала доход фізичній особі у вигляді процентів в сумі 5000 грн., проте, відповідно умов договору, виплата процентів фізичній особі буде проводитись у груді 2014 року. Чи повинна кредитна спілка у такому разі утримати ПДФО з нарахованого доходу?

Наумов Сергій Михайлович

Оподаткуванню підлягають нараховані (виплачені) доходи після введення в дію нових норм, тобто з 01.07.2014 р.

    Рейтиг (-2)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 14:35,   Алла

1. Чи повинні банки з 1.07.2014р. оподатковувати доходи у вигляді процентів, які нараховуються (виплачуються) нерезиденту? Якщо так, то за якою ставкою? Наприклад, одному нерезиденту нараховано (виплачено) доход в сумі 10000 грн. а іншому 700000 грн.?

Наумов Сергій Михайлович

Відповідно до змін, внесених законом 1166, банки не здійснюють утримання податку на доходи фізичних осіб при нарахуванні (виплаті) процентів по банківських вкладах. Окремих норм стосовно оподаткування нерезидентів у статтях, до яких внесено зміни, не міститься.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 14:28,   мирослава

Добрий день.така ситуація:Я та мої родичі самостійно обробляємо своиземельні паї(одноосібники).У квітні я проконсультувалась в телефоннім режимі з працівником податкової стосовно заповнення та здачі декларації про майновий стан і доходи.Я пояснила,що рік був не врожайним,техніки своєї ми не маємо,вирощуємо фуражне зерно для свого ж господарства,а лишки продаємо щоб було за що подальше обробляти землю.На що мені ввічливо сказали,що я можу сама ставити суму доходу та суму для сплати.Не порушуючи термінів я здала декларацію,але виявилось,що в податковій самостійно переробили мої декларації та збільшили суму податку удвічі,тобто за мене переробили декларації.Чи це правомірно? І що мені робити-платити суму ,яку я вказала в своїй декларації чи ту що в підробці,щоб не було недоїмки?

Наумов Сергій Михайлович

Спочатку потрібно з'ясувати причини розбіжностей між самостійно задекларованими сумами та сумами, які доводяться до сплати. Така ситуація не передбачена нормами Податкового кодексу України. В першу чергу необхідно з'ясувати з працівниками, відповідальними за прийом та введення інформації до баз даних, причини виникнення розбіжностей. Можливо інформацію введено двічі, чи ще щось. Але все це потрібно зробити до настання граничного терміну сплати зобов'язань, останній день - 31 липня.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 13:28,   Богдан

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка
Чи оподатковується квартира, яка перебуває у власності більше 3 років та не отримана у спадщину, якщо у звітному податковому році вже були продані інші квартири, які перебували у власності менше 3 років та за які був сплачений податок за ставкою визначеною у пункті 167.2 статті 167 ПКУ?

Наумов Сергій Михайлович

Так, оподатковується, оскільки це вже не перший продаж.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
26.06.2014, 12:25,   Микола. Львів.

Добрий день. Підкажіть будь-ласка
1. Ставка 20% для оподаткування процентів визначатиметься із суми більше 204 прожиткових мінімуми (ПМ) чи із суми 204ПМ + 17 ПМ, тобто додаємо ще суму, яка звільнена від оподаткування, оскільки вона до бази оподаткування не враховуватиметься?
2. Як оподатковуватиметься інвестиційний прибуток, проуенти, роялті, якщо вони частково отримані до 01.07.2014 року, а частково після 01.07.2014 року, а саме як визначатиметься база для ставки 20% і 25% (із врахуванням доходів до 01.07.2014року чи без них)?
3. Якщо були отримані різні види пасивних доходів: прогресивна шкала оподатквання застосовуватимется до них всіх разом взятих чи окремо по кожному виду доходу?
4. Якщо дохід по процентах нараховано за до 01.07.2014 року, але не виплаено. Чи підлягатиме він оподаткуванню під час виплати?

Наумов Сергій Михайлович

1. Спочатку  загальна річна сума отриманих процентів з усіх джерел зменшується на 17 ПМ (20706 грн.), а після цього визначається шкала оподаткування.

2. Тільки доходи, отримані після 01.07.2014 р.

3. До всіх разом узятих, з врахуванням п.1 відповіді

4. Так, підлягатиме, оскільки оподатковується нарахований (виплачений) дохід. Тобто, якщо відповідно до угод нарахування проводиться до 01.07., виплата має проводитись і проводиться після 01.07, такий дохід підлягає оподаткуванню за новими правилами.

    Рейтиг (2)
Комментарии (2)
03.07.2014, 22:45, Роман
Рейтинг (0)
Не можна погодитися з відповіддю на 4-е питання. На сайті ДПА зазначено, що .. таким чином доходи, у вигляді процентів, нараховані податковим агентом фізичній особі на її депозитний банківський рахунок до 01.07.2014, а виплачені після 01.07.2014 не оподатковуються
26.06.2014, 16:04, алла
Рейтинг (1)
шановний сергію михайловичу не можу погодитись з вашою відповіддю на 4 питання, адже якщо в мене депозит в банку знаходиться з 2010 року та банк щомісячно нараховував проценти які додовав до суми вкладу,при цьому податком вони неоподатковувались, то невже коли я буду знімати гроші повинен буду заплатити податок зі всієї суминарахованих з 2010 року процентів? а як же загальне твердження що закон зворотньої дії не має?

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
 
25.06.2014, 16:15,   Ірина. Запоріжжя.

Добрий день. Питань у мене два.
Перше, зміни в частині оподаткування депозитів набуваю чинності з 01.07., а сума яка не оподатковується вказана як "за рік". То яка сума не оподатковується у цьому році ?
Друге, якщо відсотки по депозиту отримані у більшій сумі, ніж та що не оподатковується, то податок стягується з усієї суми, чи тільки різниці, між фактично отриманими і тими що не оподатковуються.
Дякую.

Наумов Сергій Михайлович

1) Сума 20706 – за ІІ півріччя;

2) податкові агенти (крім банків) утримують податок з усієї суми нарахованих процентів, яка перевищує 20706; фізична особа по закінченню року загальну річну суму нарахованих процентів з усіх джерел зменшує на 20706 для застосування ставок 15-20-25 %. Зобов’язання відображаються самостійно в поданій декларації, граничний термі подання – до 1 травня, граничний термін сплати – до 1 серпня.

    Рейтиг (0)
Комментарии (0)
Комментарии отсутствуют

Оставьте Ваш комментарий:

Загружается...
1   2   3   
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на  ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация новостей ligazakon.ua в полнотекстовом виде и цитирование интервью, Интернет-конференций, авторских, аналитических статей в объеме не более 500 знаков для производства одного информационного материала. При этом обязательной является ссылка на "ЛІГА:ЗАКОН" как источник информации, а для Интернет-ресурсов – ещё и прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами. Гиперссылка должна быть размещена в первом или втором абзаце материала. Подробнее правила републикации
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net